W gdańskiej dzielnicy Chełm powstaje osiedle Via Flora


2022.01.11
Autor: Urbanity.pl
Oferta firmy Develia w Gdańsku została poszerzona o mieszkania z drugiego etapu inwestycji Via Flora. Budowa tej części inwestycji rozpocznie się w przyszłym miesiącu.

Via Flora to osiedle w gdańskiej dzielnicy Chełm, które docelowo składało się będzie z czterech 5-kondygnacyjnych budynków wielorodzinnych z mieszkaniami o metrażach od 32-metrowych kawalerek po 4-pokojowe lokale o powierzchni 96 m kw. Mieszkania na parterze dysponują ogródkami, natomiast na wyższych piętrach - przeszklonymi balkonami.

Deweloper uruchomił właśnie sprzedaż II etapu inwestycji przy ulicy Ptasiej. W ofercie Develii pojawiło się 88 mieszkań, których budowa rozpocznie się w lutym br. Oddanie do użytku zaplanowano na III kwartał 2023 roku. Ceny zaczynają się od 9 600 zł za metr kwadratowy.

Ruch kołowy na osiedlu zostanie ograniczony dzięki podziemnej hali garażowej, stanowiskom dla rowerów oraz racjonalnie rozmieszczonym naziemnym miejscom parkingowym. Kompleks posiadał będzie place zabaw, plenerową siłownię, a także elementami małej architektury. Na terenie osiedla powstaną ogrody deszczowe – specjalne tereny obsadzone ozdobną roślinnością.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia 3A Studio.

Komentarze


  • Merry
    Gość
    2022-01-13 10:39:56
    Chełm fajna dzielnica :) My mieszkamy na Park Południe i baaardzo sobie chwalimy, zarówno okolicę, jak i samo osiedle.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.