Torus sprzedał ostatni budynek Arkońska Business Park

2013.05.13

Gdański deweloper Torus sprzedał kolejny i ostatni już budynek wchodzący w skład kompleksu biurowego Arkońska Business Park w Gdańsku. Jego nabywcą, tak jak dwóch wcześniejszych, jest fundusz zarządzany przez PZU Asset Management.

7 maja podpisana została umowa sprzedaży ostatniego budynku (A5) wchodzącego w skład kompleksu biurowego Arkońska Business Park w Gdańsku, którego deweloperem jest gdańska firma deweloperska Torus. Jest to jednocześnie trzeci budynek ABP (z pięciu wchodzących w skład kompleksu), w którego posiadanie wszedł fundusz zarządzany przez PZU Asset Management. Wcześniejsze dwa (A3 i A4) zakupił on w maju ubiegłego roku i była to jedna z nielicznych transakcji dokonana na rynkach regionalnych biurowych w 2012 roku. Obecna sprzedaż jest drugą transakcją dokonaną poza rynkiem warszawskim w tym roku (w lutym biurowiec Green Towers we Wrocławiu sprzedała Skanska).

Arkońska Business Park to zespół pięciu nowoczesnych budynków biurowych o łącznej powierzchni biurowej 26 650 m kw.. W ramach I etapu (2007-2008) powstały dwa budynki o łącznej powierzchni ponad 10 tys. m kw.. W październiku 2008 roku zostały one sprzedane niemieckiemu funduszowi nieruchomościowemu SEB Asset Management. II etap inwestycji obejmujący pozostałe budynki (A3, A4 i A5) oddany został do użytku na przełomie 2009/2010 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.