Rusza realizacja Doki Living - pierwszej części kompleksu na postoczniowym terenie

2020.12.08

Euro Styl ma już pozwolenie na budowę części mieszkaniowej kompleksu Doki w Gdańsku. Firma może również ruszyć z adaptacją hali U-bootów, w której zaplanowano przestrzeń rozrywkowo-usługową.

Euro Styl wspólnie z firmą Torus zrealizują na postoczniowym terenie w kwartale ulic: Droga do Wolności - Popiełuszki - Rybaki Górne - Gazownicza - Lisia Grobla inwestycję wielofunkcyjną Doki. Wydane zostało już pozwolenie na pierwszy etap inwestycji.

Firmą odpowiedzialną za realizację części mieszkaniowej, czyli Doki Living oraz części rozrywkowo-gastronomicznej z loftami na wynajem jest Euro Styl. Za część biurową, czyli Doki Office odpowiada firma Torus.

Euro Styl dysponuje już prawomocnym pozwoleniem na budowę pierwszego etapu kompleksu Doki. W tej części kompleksu powstanie zabudowa mieszkaniowa, którą uzupełni adaptacja hali U-bootów, która w ostatnim okresie służyła jako miejsce organizacji koncertów i wydarzeń kulturalno-artystycznych pod nazwą Montownia.

Do końca 2022 roku trwały będą prace adaptacyjne w hali. Wyremontowana Montownia zaoferuje food hall o powierzchni 2 000 mkw., a także 114 loftów na wynajem o zróżnicowanej powierzchni od 37 do 51 mkw. Przestrzeń w hali uzupełnią sale konferencyjne oraz część biurowa o powierzchni około 420 mkw. Wzdłuż Montowni, aż do Europejskiego Centrum Solidarności, zaplanowano pieszy deptak z gastronomią. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia Rayss Group.

Doki Living to 670 mieszkań oraz kilkadziesiąt lokali o charakterze handlowo-usługowym wybudowanych w trzech etapach. Pierwsze dwa budynki, które połączone będą kładką będą gotowe w 2022 i 2023 roku. W tej części osiedle u zbiegu ulic Popiełuszki i Rybaki Górne znajdzie się 212 mieszkań oraz 15 lokali usługowych w parterze. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Fort Targowski.

Doki Office, czyli część biurowa gdańskiego kompleksu powstanie w późniejszym terminie. Torus jeszcze nie złożył pozwolenia na realizację dwóch biurowców - 5- i 7-kondygnacyjnych o łącznej powierzchni 37 000 mkw. W podziemnych halach garażowych znajdzie się łącznie 289 miejsc postojowych.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.