Rozpoczęła się budowa inwestycji o wartości nawet 1 mld zł

2019.12.30

Na działce między ulicą Słowackiego a wiaduktem Pomorskiej Kolei Metropolitalnej pojawili się pracownicy firmy Hochtief, a to oznacza, że oficjalnie rozpoczęła się budowa biznesowego miasteczka Airport City Gdańsk.

Rozpoczęła się budowa biurowca Alpha, który stanowił będzie pierwszy etap inwestycji Airport City Gdańsk - biznesowego miasteczka zlokalizowanego w sąsiedztwie gdańskiego lotniska. Od paru dni trwają prace budowlane na działce między ulicą Słowackiego a wiaduktem Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

Docelowo kompleks Airport City składał się będzie z siedmiu nowoczesnych budynków - Alpha, Bravo, Charlie, Delta, Echo, Foxtrot, Golf i Hotel. Łącznie inwestycja oferowała będzie około 100 000 mkw. powierzchni najmu, która powstawała będzie przez kilkanaście lat. Szacuje się, że gdański projekt może pochłonąć nawet 1 mld zł.

Wykonawcą pierwszego etapu została firma Hochtief. Biurowiec Alpha będzie miał sześć pięter i dwie kondygnacje podziemne. Powierzchnia najmu obiektu wynosi 8 500 mkw. Będzie też prawie 200 miejsc parkingowych. Elewacja pierwszego budynku wykonana będzie z okładziny aluminiowo-kompozytowej z charakterystycznymi elementami metalowymi o kształcie inspirowanym lotkami skrzydeł samolotu. W biurowcu znajdzie się również część handlowo-usługowa. Inwestycja będzie gotowa na przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2021 roku.

W kolejnym etapie Airport City Gdańsk powstanie biurowiec Bravo, który będzie dwukrotnie większy od Alphy. Budynek zaoferuje 16 500 mkw. powierzchni użytkowej i 381 miejsc parkingowych. Harmonogram budowy Bravo i termin oddania do użytkowania będzie uzależniony od powodzenia rynkowego pierwszego etapu.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.