Na biurowcu Punkt w Gdańsku zawisła wiecha


2022.10.07
Jak informuje inwestor - firma Torus, zakończyły się prace konstrukcyjne biurowca Punkt, w związku z czym nad budynkiem zawisła tradycyjna wiecha. Do dyspozycji najemców zostanie oddane blisko 13 tys. m kw. powierzchni. Planowany oddanie budynku do użytku to I kwartał 2024 roku.

- Zakończyły się prace związane z konstrukcją budynku. Od połowy lipca trwają prace związane z wykonywaniem jego fasady - montaż elewacji powinien się zakończyć w marcu przyszłego roku. Równolegle wykonujemy izolację dachów i uzbrajamy piony instalacyjne w budynku

– mówi Mikołaj Filipiak, kierownik projektu w spółce Torus.

Konstrukcję biurowca wykonywała firma Marex z Mławy, a montaż elewacji firma Eljako-Al, z kolei izolację dachów firma Emar z Kartuz. Projekt budynku jest autorstwa pracowni APA Wojciechowski Trójmiasto.

PUNKT to kameralny biurowiec z sześcioma kondygnacjami nadziemnymi i jedną podziemną, o łącznej powierzchni 12 781 m kw. (GLA). Budynek certyfikowany będzie w systemie LEED v4, spełniać będzie więc najwyższe standardy środowiskowe związane m.in. z energooszczędnością czy niskim zużyciem wody pitnej.

Budynek wyróżniać będą także: 3-metrowa wysokość pomieszczeń biurowych, uchylne okna, system indywidualnej kontroli temperatury, aplikacja budynkowa z szeregiem praktycznych funkcji (ułatwiająca m.in. dostęp do obiektu) oraz bogata infrastruktura dedykowana rowerzystom. Na czwartej kondygnacji zaprojektowano taras, który będzie miejscem relaksu i odpoczynku dla pracowników. W inwestycji zaplanowano 283 miejsca parkingowe, w tym 83 podziemne, co będzie dużym udogodnieniem dla najemców.

Inne wiadomości o Biurowiec Torus Punkt, Eljako-Al

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.