Kompleks wielofunkcyjny od firmy Dekpol w Gdańsku

2015.07.01

Kompleks pięciu połączonych ze sobą budynków tworzyć będą nową gdańską inwestycję Nowa Motława, której inwestorem jest firma Dekpol S.A. W ramach projektu powstanie 298 lokali mieszkalnych i aparthotel ze 174 apartamentami w systemie condo.

Dekpol SA wprowadził właśnie nową inwestycję, która powstanie na Wyspie Spichrzów, przy ulicy Jaglanej w Gdańsku. Nowa Motława będzie kompleksem pięciu połączonych ze sobą budynków o wysokości od siedmiu do ośmiu kondygnacji. W ramach inwestycji powstanie 298 mieszkań i aparthotel ze 174 apartamentami w systemie condo.

Powierzchnia mieszkań kształtuje się od 27 do 74 metrów kwadratowych, a pokoi hotelowych, które mieścić się będą w północno-zachodnim skrzydle kompleksu od 22 do 41 mkw. Obiekty mieszkalne znajdą się nad rzeką Nowa Motława.

Dodatkowo, przyszli mieszkańcy inwestycji będą mogli korzystać ze strefy wellness o powierzchni 453 mkw., z wewnętrznym basenem o powierzchni 80 mkw. oraz saunami, jacuzzi i siłowni. W części hotelowej mieścić się będzie całodobowa recepcja.

Prowadzimy również rozmowy w sprawie rozbudowy infrastruktury nadbrzeża i zbudowania mariny jachtowej przy inwestycji


- zdradza Mariusz Tuchlin, Prezes Zarządu firmy Dekpol SA.

Dwuspadowy dach kompleksu będzie nawiązywał do charakterystycznych zabytkowych spichlerzy, a elewacja pokryta zostanie jasnymi płytami cementowymi z drewnianą stolarką okienną.

Deweloperem i Generalnym Wykonawcą kompleksu Nowa Motława jest Dekpol SA. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia architektoniczna KD Kozikowski. Inwestycja powstawać będzie w dwóch etapach. Pierwsza faza projektu zakłada wybudowanie 94 mieszkań i aparthotelu ze 174 jednostkami hotelowymi. Rozpoczęła się już sprzedaż mieszkań, a termin zakończenia I etapu budowy to styczeń 2017 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Grano Apartments Nowa Motława, KD Kozikowski Design Pracownia Architektoniczna, Dekpol Deweloper

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.