Jest wykonawca pierwszego biurowca Airport City Gdańsk

2019.10.25

Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa kompleksu biurowego Airport City Gdańsk - jednej z największych inwestycji biznesowych w Trójmieście. Właśnie podpisano umowę z generalnym wykonawcą I etapu.

Airport City Gdańsk będzie pierwszym kompleksem tego typu, który powstanie bezpośrednio przy międzynarodowym Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy. Docelowo inwestycja składała się będzie z siedmiu nowoczesnych biurowców. Właśnie podpisano umowę z firmą Hochtief Polska, która została generalnym wykonawcą pierwszego etapu projektu.

W pierwszej kolejności wybudowany zostanie biurowiec Alpha, który będzie miał sześć pieter i dwie kondygnacje podziemne, gdzie znajdzie się hala garażowa na 197 miejsc parkingowych. I etap Airport City Gdańsk zaoferuje 8 500 metrów kwadratowych powierzchni do wynajęcia. Elewacja biurowca Alpha wykonana będzie z okładziny aluminiowo-kompozytowej. Znajdą się na niej charakterystyczne elementy metalowe o kształcie inspirowanym lotkami skrzydeł samolotu. Oświetlenie fasady nawiązywać będzie do świateł pozycyjnych samolotu.

Budynek zlokalizowany będzie na działce pomiędzy ulicą Słowackiego a wiaduktem Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, naprzeciwko terminalu pasażerskiego T2. Energooszczędność Alphy ma zostać poparta certyfikatem Leed Gold. Budowa Airport City Gdańsk ruszy jeszcze w tym roku. Koszt I etapu to prawie 66 mln zł netto. Za komercjalizację inwestycji odpowiada firma JLL.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.