CTP wchodzi na pomorski rynek magazynowy - premierowa inwestycja w północnej Polsce


2023.03.28
Autor: Monika Kiereś
CTP, deweloper i inwestor, wejdzie na pomorski rynek magazynowy, wprowadzając do swojego portfolio pierwszą inwestycję w północnej Polsce - CTPark Gdańsk Port. Nowy park przemysłowo-logistyczny powstanie w lokalizacji kluczowej dla globalnych łańcuchów dostaw.

Projekt ten, zlokalizowany w strategicznej lokalizacji dla globalnych łańcuchów dostaw, składać się będzie z dwóch budynków o łącznej powierzchni prawie 119 000 mkw. Pierwsza faza projektu ma zostać oddana do użytkowania w czwartym kwartale bieżącego roku. Działka, na której CTP rozpoczyna budowę nowego parku przemysłowo-logistycznego, znajduje się w Pomorskim Centrum Inwestycyjnym, w pobliżu jedynego terminalu głębokowodnego w rejonie Morza Bałtyckiego - Baltic Hub (DCT), do którego bezpośrednio zawijają statki z Dalekiego Wschodu. Lokalizacja kompleksu jest kluczowa również z uwagi na bezpośrednie połączenie pomiędzy Portem Gdańsk a stacją kolejową Gdańsk Port Północny, posiadającą rozbudowany układ torowy. To szczególnie ważne dla firm prowadzących działalność transgraniczną z krajami skandynawskimi i bałtyckimi.

Polska jest jednym z kluczowych rynków w rozwoju portfela Grupy CTP. Stawiamy tu na strategiczne lokalizacje, które odpowiadają na potrzeby branży logistycznej i przemysłu lekkiego oraz niedobór powierzchni magazynowej. Naturalnym krokiem dla naszego biznesu była więc ekspansja na północ kraju i decyzja o realizacji kompleksu w sąsiedztwie największego terminalu kontenerowego na Morzu Bałtyckim. W ramach CTPark Gdańsk Port wybudujemy dwa obiekty o powierzchniach najmu blisko 81 400 mkw. i 37 500 mkw.,
powiedział: Bogi Gabrovic, CFO w CTP Polska

Prace związane z realizacją inwestycji rozpoczną się w tym kwartale. To pierwszy projekt firmy w Polsce, w którym CTP będzie bezpośrednio odpowiedzialna za budowę kompleksu, bez udziału lokalnego generalnego wykonawcy. Wysoka jakość budynków oraz ich efektywność energetyczna zostanie osiągnięta poprzez zastosowanie przyjaznych dla środowiska rozwiązań. Dachy obu budynków będą przystosowane do instalacji fotowoltaicznych, co pozwoli na wybudowanie łącznie 11,6 MWp i generowanie dużej ilości energii odnawialnej, co będzie korzystne dla ochrony środowiska. Moc ta odpowiada zaspokojeniu potrzeb na energię dla ponad 2.000 domów mieszkalnych i pozwala na redukcję ilości wyemitowanego CO2 o niemal 6.000.000 kg/rok.

Komfort pracy zostanie podniesiony dzięki zastosowaniu przyjaznych dla środowiska technologii. Dzięki doświetleniu światłem dziennym stref dokowych (8 proc.) i produkcyjnych (12,5 proc.) zostanie poprawiona jakość warunków pracy. Kompleks uzyska certyfikat BREEAM, na poziomie minimum Excellent, potwierdzający zastosowanie wysokiej jakości i proekologicznych rozwiązań technologicznych.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.