Biurowiec Argon w Gdańsku z kamieniem węgielnym

2016.03.21

Na budowie trzeciego etapu gdańskiego kompleksu biurowo-usługowego Alchemia, odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego. Biurowiec pod nazwą Argon będzie miał 14-kondygnacji i oddany zostanie do użytku w trzecim kwartale 2017 roku.

Biurowiec Argon to 14-kondygnacyjny budynek w kształcie litery H o powierzchni najmu wynoszącej prawie 39 000 metrów kwadratowych. Gdański budynek będzie największym wolnostojącym biurowcem w północnej Polsce. Całkowita powierzchnia typowej kondygnacji wyniesie aż 3000 mkw. Parking samochodowy znajdzie się na czterech poziomach - dwóch podziemnych i dwóch mieszczących się na poziomie +1 i +2.

Prace budowlane przy budowie trzeciego etapu inwestycji ruszyły w drugiej połowie 2015 roku. Dzięki łagodnej zimie, budynek zaczyna już "wyrastać z ziemi".

W tym tygodniu osiągniemy poziom "0", czyli zakończymy główne prace w części podziemnej i rozpoczniemy realizację części nadziemnej, a osiągnięcie pełni stanu surowego planujemy na październik tego roku. W sierpniu powinny się rozpocząć prace nad elewacją, które potrwają do marca przyszłego roku. Z końcem kwietnia ruszą natomiast roboty instalacyjne na powierzchniach podziemnych


- mówi Marcin Frozyna, Kierownik Projektu w firmie Torus będącej deweloperem obiektu.

Biurowiec Argon nawiązywać ma do budynków zrealizowanych w pierwszym i drugim etapie Alchemii, ale różniła się będzie jego fasada, na której pojawi się więcej szkła, a w 4-kondygnacyjnej podstawie zabraknie klinkieru.

Generalnym wykonawcą stanu surowego obiektu jest firma Modzelewski & Rodek z Warszawy, a za elewację odpowiada firma ELJAKO-AL z Legionowa. Projekt architektoniczny powstał w pracowni APA Wojciechowski Architekci. Biurowiec został precertyfikowany w LEED, amerykańskim systemie oceny wysokowydajnych inwestycji, uzyskując najwyższy jej poziom, Platinum.

Kompleks Alchemia składa się z budynków Aurum i Platinium, które powstały w I etapie inwestycji i dostarczyły 16 700 mkw. powierzchni biurowej oraz Ferrum i Titanium z drugiego etapu prac o powierzchni prawie 22 000 mkw.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Alchemia, APA Wojciechowski Architekci, Modzelewski & Rodek, Torus

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.