Zbliża się rozpoczęcie budowy Res-Vita w Rzeszowie

2016.02.18

Spółka Res-Vita dysponuje już pozwoleniem na budowę dla kompleksu wielofunkcyjnego na działce u zbiegu ulic Wyspiańskiego i Witosa w Rzeszowie. Pierwsze prace na 5-hektarowym terenie mają ruszyć jeszcze w kwietniu bieżącego roku.

Budowa kompleksu sportowo-handlowego Res-Vita miała ruszyć już w 2015 roku, jednak dopiero w sierpniu ubiegłego roku inwestor otrzymał pozwolenie na budowę i pozyskał resztę gruntów pod rzeszowski projekt. Teraz już wiemy, że budowa ma ruszyć 15 kwietnia br. i potrwa maksymalnie szesnaście miesięcy.

Inwestycja składa się z 6-kondygnacyjnego budynku o powierzchni użytkowej wynoszącej 26 tys. mkw. Pierwszy poziom zajmie sklep budowlany, sportowy, RTV-AGD oraz spożywczy, na drugiej kondygnacji zaplanowano sportowe atrakcje, a trzecia, czwarta i piąta będzie służyła jako parking samochodowy.

Część sportowa składała się będzie z lodowiska o wymiarach 30 na 60 m., ścianki wspinaczkowej, toru rolkowego i skateparku.

Ta część kompleksu ma powstać w ciągu roku, maksymalnie w 16 miesięcy. Inwestor na 5-hektarowej działce planuje również wybudować dwa 90-metrowe wieżowce, w których mieściły się będą lokale mieszkalne oraz biura. Ten etap inwestycji powstanie jednak w późniejszym terminie, w tym miesiącu inwestor planuje dopiero złożyć wniosek o wydanie pozwolenia dla tej części kompleksu.

Koszt budowy Res-Vity w Rzeszowie jest szacowany na około 100 milionów złotych.

Źródło: wiadomosci.onet.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.