Mgliste plany budowy centrum handlowego Res-Vita w Rzeszowie

2015.07.24

Pomimo, że inwestor rzeszowskiego centrum handlowego Res-Vita wystąpił o uzyskanie pozwolenia na budowę, to realizacja inwestycji na pewno nie ruszy w tym roku - pisze "Gazeta Wyborcza".

Niespodziewany ruch inwestora po wielu latach zastoju, ma związek z faktem, że dłuższa bezczynność właściciela terenów w rejonie al. Witosa, skutkowałoby zabraniem jej części przez miasto.

Centrum handlowe Res-Vita wybudowane ma zostać na działkach położonych u zbiegu Witosa i Wyspiańskiego. Pierwsze informacje o planowanej galerii sięgają aż 2006 roku. Wtedy mówiło się o wielkim kompleksie wielofunkcyjnym, w którym oprócz centrum handlowego powstać miałby także aquapark, hotel oraz nowoczesna hala łuczniczo-piłkarska. Były plany także rozbudowy stadionu Resovii, a także wybudowanie dwóch wysokich budynków mieszkalnych wielorodzinnych.

Obecny projekt mówi jedynie o galerii handlowej z częścią rekreacyjno-sportową ze skateparkiem i lodowiskiem.

Z początkiem bieżącego roku na terenie inwestycji zaczęło prace porządkowe od wycięcia drzew i krzewów. Wiadomo, że lodowisko nie zostanie wyburzone. Inwestor wystąpił z wnioskiem o pozwolenie na budowę dla pierwszego etapu budowy centrum handlowego.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to decyzja ma zostać wydana w ciągu dwóch miesięcy. Do budowy w tym roku raczej nie dojdzie, bo złożony wniosek jest jedynie strachem przed odebraniem miejskich terenów, ponieważ Resovia zobowiązała się z miastem, że latem tego roku, rozpocznie prace związane z budową nowego lodowiska w miejscu starego.

Jak podają przedstawiciele inwestora w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", prace mogą ruszyć w przyszłym roku.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.