Charakterystyczny biurowiec Elektromontażu zostanie wyburzony

2020.10.16

Firma DevelopRes, która jest właścicielem działki, na której stoi biurowiec Elektromontażu ma w planach jego rozbiórkę i realizację w jego miejsce kompleksu mieszkalno-usługowego.

Niebiesko-biały budynek biurowy Elektromontażu znajduje się na działce przy ulicy Słowackiego w Rzeszowie. Jego nowym właścicielem jest firma DevelopRes. Deweloper zamierza wyburzyć charakterystyczny biurowiec, a w jego miejsce wybudować budynek mieszkalno-usługowy.

Wiadomo, że nowy budynek ma mieć podobną wielkość do byłego biurowca Elektromontażu. Deweloper planuje jeszcze nabyć działkę przed biurowcem, która obecnie służy za parking. Jeżeli udałoby się to dodatkowo wybudowana zostałaby także część usługowa sięgająca ulicy Słowackiego. W przeciwnym razie deweloper zrealizuje tylko apartamentowiec.

Inwestycja w Rzeszowie jest jeszcze na wstępnym etapie. Według wstępnego harmonogramu biurowiec Elektromontażu wyburzony zostałby na przełomie 2022 i 2023 roku. Wtedy też ruszyć ma budowa nowego budynku.

Źródło: nowiny24

Komentarze


 • zetor
  Gość
  2020-11-04 14:14:08
  Ładny choć w tym miejscu powinien być ciut wyższy. nie szkoda im takie piekielnie drogiej działki na takiego niziołka?

 • rzeszowianin
  Gość
  2020-11-19 00:24:55
  Developres zaszpeca miasto. W samym centrum miasta znow postawi ociosany pseudo wiezowiec podobny do tych co na Lubelskej zaiast jakiejs ciekawej bryly. I tego juz sie potyem nie da naprawic. A akurat nadarz sie okazja by ten paskudny budynek Elktromontarzu zastapic czyms na miare dzisiejszej epoki.

 • mieszkankaRZ
  Gość
  2021-01-08 01:20:57
  Rzeszów byłby dużo przyjemniejszym i lepszym miastem gdyby nie miał krematorium które tu funkcjonuje. Okropna sprawa dla mieszkańców , zero szacunku dla osoby ludzkiej, liczy się tylko biznes a nie godność ludzi których palą jak śmieci by przypadkiem miejsca nie zajmować gdy już człowiek umrze i niepotrzebny! Hańba dla władz.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.