Hiszpański projekt na zagospodarowanie placu Garncarskiego w Rzeszowie

2015.07.15

Pracownia z Hiszpanii wygrała w konkursie zorganizowanym przez firmę Developres, na zagospodarowanie rzeszowskiego placu Garncarskiego. Zaproponowany budynek będzie pełnił kilka funkcji, w tym hotelową, mieszkalną oraz handlowo-usługową.

W dwuetapowym konkursie, najpierw 34 pracownie architektoniczne przedstawiły swoje rozwiązania urbanistyczne na kwartał zabudowy między ulicami Szopena, Leszczyńskiego, Baldachówką, Zamenhofa i Naruszewicza wraz ze wstępnym pomysłem na nowy obiekt.

Do drugiej fazy konkursu zakwalifikowane zostało siedem pracowni, które pokazały koncepcję budynku, który powstać ma na działce na placu Garncarskim. Wygrała koncepcja z Hiszpanii, autorstwa Joanny Jędruś-Cabrera, Juana Jose Baena Martineza, Marty Gomez Martinez oraz zespołu Bakpak Architects S.C.

Według hiszpańskiej koncepcji budynek ma mieć siedem kondygnacji naziemnych i trzy podziemne, z czego dwie posłużą jako parking samochodowy. Górna część obiektu zostanie zagospodarowana pod pokoje hotelowe i apartamenty mieszkalne. Dolna część budynku to część handlowo-usługowa z pubami, gastronomią oraz klubem muzycznym.

Koncepcja obiektu kształtem przypomina wielki piec garncarski oraz przywodzi na myśl kształty wyłaniające się w procesie tworzenia glinianych garnków. Architekci zaproponowali zastosowanie ceramicznych żaluzji na wewnętrznej elewacji budynku, na zewnętrznej zaś ma się znaleźć okładzina z ceramicznych płytek.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.