Otwarto przebudowany dworzec Opole Główne

2014.12.05

Zakończyła się przebudowa dworca głównego w Opolu, która rozpoczęła się w grudniu 2012 roku. Koszt inwestycji to 15 milionów złotych, a jej finansowanie zapewniły środki własne PKP.

W ramach przebudowy i remontu obiektu poprawiony został komfort korzystania z dworca przez podróżnych. Budynek przystosowany został dla potrzeb osób niepełnosprawnych, a bogato zdobiona elewacja odzyskała dawny blask. Wyremontowane zostały wykonane z piaskowca detale architektoniczne na obiekcie wejściowym oraz głównym wraz ze stolarką drzwiową. Pojawiły się nowe windy, gdzie dwie z nich znajdują się przy tunelu łączącym budynek wejściowy z głównym.

W środku dworca znajdują się kasy biletowe, poczekalnia oraz kilka stanowisk z lokalami handlowymi, w tym m.in. salonik prasowy Relay, Carrefour Express, 1 Minute, księgarnia oraz piekarnia.

W ramach poprawienia bezpieczeństwa rozbudowany został system monitoringu na dworcu. Wykonano nowe systemy informacji wizualnej, głosowej oraz elektronicznej.

Dodatkowo remont przeszedł również plac przed dworcem. Powstał parking samochodowy na około 60 miejsc. Przed wejściem głównym do budynku dworca powstał deptak.

Przebudowa dworca Opole Główne sfinansowana została ze środków własnych PKP S.A. i budżetowych.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.