Producent niskostratnych włókien światłowodowych ma swoją nową fabrykę pod Warszawą


2022.09.09
Autor: Bartosz Motorek
W Mszczonowie pod Warszawą powstała fabryka dla Corning Incorporated, która została dostosowana do specyficznych wymagań produkcyjnych w zakresie produkcji niskostratnych włókien światłowodowych.

Panattoni wybudował nową, szytą na miarę fabrykę dla Corning Incorporated, twórcy i wiodącego na świecie producenta niskostratnych światłowodów. Obiekt ma powierzchnię ponad 20 000 mkw. i został dostosowany do specyficznych wymagań produkcyjnych w zakresie produkcji niskostratnych włókien światłowodowych. Fabryka spełnia szereg określonych określonych przez Corning parametrów i optymalizacji procesu produkcyjnego, m.in. obszar produkcyjny o dużej wysokości, HVAC i ulepszone usługi procesowe.

Inwestycja powstała w podwarszawskim Mszczonowie i pozwoli sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na szybkie połączenia w Europie oraz okolicznych regionach.

Współpracowaliśmy z Panattoni, w celu opracowania obiektu dostosowanego do najnowocześniejszych procesów produkcyjnych i spełniającego nasze precyzyjne specyfikacje produkcyjne. Nasz nowy obiekt umożliwia nam dalsze dostarczanie światłowodów do naszych europejskich klientów w czasie, gdy gwałtownie rośnie zapotrzebowanie na 5G, łącza szerokopasmowe i rozwiązania chmurowe
powiedział: kierownik zakładu Corning Mariusz Bielawski

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.