Postępuje budowa Galerii Wołomin

2016.06.15

Jak poinformowała firma Eiffage Polska Budownictwo, która jest generalnym wykonawcą, zakończyły się prace konstrukcyjnego na budowie centrum handlowego Galeria Wołomin. Zaawansowanie robót wynosi ponad 60 proc.

Galeria Wołomin powstaje w pobliżu stacji kolejowej Wołomin Słoneczna. Na kilka miesięcy przed zakończeniem budowy, generalny wykonawca - firma Eiffage Polska Budownictwo - zawiesił symboliczną wiechę.

Prace budowlane prowadzone są z wyprzedzeniem harmonogramu i obecnie wynoszą ponad 60 proc. Na budowie Galerii Wołomin rozpoczął się kolejny etap, czyli zamykanie bryły obiektu. Wewnątrz budynku prowadzone są prace wykończeniowe i instalacyjne. Na zewnątrz trwa realizacja prac związanych z infrastrukturą drogową i budową 800 miejsc parkingowych

Galeria Wołomin będzie miała 25 000 metrów kwadratowych powierzchni, jednak projekt budynku został tak stworzony, aby w przyszłości była możliwość rozbudowania centrum handlowego o kolejne 6 500 mkw.

Na potrzeby galerii wybudowane zostanie nowe rondo oraz specjalna ścieżka rowerowa. Władze miasta planują budowę tunelu pod torami, co zapewni bezkolizyjny przejazd na skrzyżowaniu drogi i torów.

Wołomińska galeria jest już skomercjalizowana w 90 proc. Wśród najemców znajdziemy takie marki jak: H&M, Reserved, Cropp Town, House, Sinsay, Carry, Smyk, MediaExpert, Martes Sport, CCC oraz Hebe. Dodatkowo w obiekcie mieściło się będzie 4-salowe kino i klub fitness. Największym najemcą galerii, który zajmie niemal 6 000 mkw jest operator spożywczy, Carrefour.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.