Yareal buduje osiedle zgodnie z ideą „15-Minute City”. Ruszyła budowa II etapu inwestycji

2021.11.08
Autor: Urbanity.pl

Ruszyła budowa drugiego etapu największej inwestycji mieszkaniowej w historii Yareal, która powstaje w pobliżu Parku Skaryszewskiego na Pradze Południe.

SOHO by Yareal to inwestycja mieszkaniowa na ponad 5-hektarowej działce w pobliżu Parku Skaryszewskiego i Jeziora Kamionkowskiego na warszawskiej Pradze Południe, która docelowo zaoferuje ponad 900 mieszkań i apartamentów w 10 nowych budynkach.

Po zakończeniu pierwszego etapu, w którym powstało 131 mieszkań, Yareal rozpoczął realizację kolejnej fazy projektu. W pierwszej kolejności powstanie budynek Soho 16, w którym zamieszka 179 rodzin i będzie to pierwszy z obiektów, który stworzy kluczowy etap osiedla. Powstaną dwa apartamentowce i dwa z budynki mieszkaniami o podwyższonym standardzie.

Rozpoczyna się także tworzenie w docelowej formie 300-metrowej osi parkowej - pasażu wielkomiejskiego. Wykonawcą drugiego etapu, podobnie jak pierwszej części inwestycji jest firma Unibep.

Park linearny w Soho by Yareal - zajmujący w sumie ponad hektar powierzchni - powstanie na bazie 17 tysięcy roślin, w tym ponad 100 drzew. Zachowujemy maksymalnie dużo istniejących drzew, które ze względu na ich stan i wiek można zaadaptować, dlatego aż 65 zostanie przesadzonych w nowe miejsca. Dodatkowo przeprowadzimy nowe nasadzenia, zasilając drzewostan parku ponad setką nowych drzew i dużych krzewów. Wśród nich znajdzie się blisko 40 mierzących nawet do 5 metrów klonów, grabów, jabłoni i brzóz, a także ponad tysiąc hortensji różnych odmian i 6 tysięcy krzewów licznych gatunków. Docelowo użytkownikami ogólnodostępnego parku będą mieszkańcy kompleksu, a także goście korzystający z oferty części handlowo – usługowej – wyjaśnia dyrektor generalny Yareal, Jacek Zengteler.

Soho by Yareal zostanie niemal całkowicie pozbawione ruchu samochodowego . Kompleks zaoferuje kilkadziesiąt lokali na wynajem, zapewniających dostęp do usług, handlu i rozrywki, a także duża przestrzeń dla restauracji, barów i kawiarni w specjalnie dla nich dostosowanej hali gastronomicznej. Funkcje kompleksu uzupełni dodatkowo część z mieszkaniami na wynajem, zlokalizowana od strony ulicy Mińskiej.

Cały projekt ma być gotowy za około 5 lat.

Komentarze


  • Miszczyn
    Gość
    2021-11-11 23:23:11
    Osiedle zostanie prawie całkowicie pozbawione ruchu samochodowego. To nie brzmi zachęcająco. Będą problemy z kurierami, dostawcami jedzenia,wykończeniem mieszkań i goścmi.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.