Wyjątkowa instalacja ceramiczna w lobby wieżowca Varso Tower. Zobacz zdjęcia i film


2022.11.21
Autor: Bartosz Motorek
Varso Tower w Warszawie to nie tylko najwyższy budynek w Unii Europejskiej, ale także wieżowiec z wieloma ogólnodostępnymi atrakcjami. Jedną z nich jest ponad 320-metrowa mozaika w lobby biurowca.

W ogólnodostępnym lobby Varso Tower znajdują się dwie ścienne mozaiki o łącznej powierzchni ponad 320 metrów kwadratowych. Ceramiczna instalacja została „utkana” z 1800 ręcznie wykonanych kafli, które nawiązują do do kolorytu nieba i dachów warszawskiej Starówki. Mozaika wykonana została przez artystkę Krystynę Kaszubę-Wacławek z Warszawy. W lobby biurowca zasadzone zostały także drzewa wysokie na 12 m.


Mozaika jest znaną od stuleci formą dekoracji ścian i posadzek. Jednym kojarzy się z podróżą do Portugalii czy Hiszpanii i słynnymi „azulejos”, przywiezionymi na Półwysep Iberyjski przez Maurów. Instalacja w Varso Tower została ręcznie wykonana z szkliwionych ceramicznie kafli o odcieniach błękitu i terakoty.

Varso Tower to najwyższy budynek w Unii Europejskiej, który oddany został niedawno do użytku. Wieżowiec znajduje się na rogu ulicy Chmielnej i alei Jana Pawła II w centrum Warszawy i oferuje 69 000 mkw. przestrzeni do pracy na 53. piętrach o najwyższym standardzie technicznym klasy A. Drapacz chmur pochwalić się jednym z najwyżej położonych w Europie tarasów widokowych. Inwestorem jest HB Reavis.

Komentarze


 • FAKT
  Gość
  2022-11-21 13:35:14
  Nużące jest to sztuczne podwyższanie tego budynku Warszawie gratuluje sukcesu i najwyższego budynku w Europie środkowej ... ale DO DACHU co jest najważniejszym i najbardziej sensownym pomiarem w przypadku wieżowców nie jest to żaden najwyższy budynek ani w Europie ani w UE ... sztuczne "patyki" nie strukturalne iglice to można postawić i w Pcimiu i twierdzić że ma się tam najwyższy budynek.

 • Szklane domy
  Gość
  2022-11-22 08:37:31
  Mnie tez denerwuje ciagle to podkreslanie ze najwyzszy w Unii Europejskiej.
  Ale prawda jest taka ze wiezowce podaje sie w wysokosci arhitektonicznej, a ten ma wysokosc 310 metrow.
  I nie myl z podwyzszeniem w stylu anteny, bo to wtedy nie wlicza sie w wysokosc. Ten ma iglice wkomponowana w budynek.
  Ale dalej zostaje przy zdaniu ze nie powinno sie ciagle na sile wciskac slowa najwyzszy w UE. Do dachu jednak juz wypada z rankingu najwyzszych

 • Balroq
  Gość
  2022-12-07 13:20:52
  Czekam na taras widokowy.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.