Wkrótce ruszy budowa apartamentowców na Saskiej Kępie w Warszawie


2022.10.19
Autor: Piotr Maślak
Wybrany został już generalny wykonawca modernistycznej inwestycji apartamentowej Lizbońska na Saskiej Kępie. Osiedle budynków wielorodzinnych, których projekt przygotowało biuro JEMS Architekci zaoferuje około 200 mieszkań. Wkrótce rozpocznie się budowa inwestycji.

Lizbońska to wspólny projekt deweloperski Grupo Lar Polska i Develii, który powstanie na warszawskiej Saskiej Kępie. W ramach inwestycji powstanie zespół czterech apartamentowców, w których znajdzie się łącznie około 200 mieszkań o zróżnicowanych metrażach i rozkładach. Ofertę osiedla Lizbońska uzupełni 15 lokali o charakterze handlowo-usługowym.

Modernistyczna inwestycja na Saskiej Kępie przy skrzyżowaniu alei Stanów Zjednoczonych i ulicy Saskiej ma już wybranego generalnego wykonawcę - firmę Unibep, która wkrótce rozpocznie budowę apartamentowców składających się z czterech lub pięciu pięter. Osiedle będzie posiadało wiele rozwiązań energooszczędnych oraz proekologicznych, w tym m.in. użycie certyfikowanych materiałów bezpiecznych dla zdrowia, zielone dachy posiadające właściwości retencyjne ułatwiające gromadzenie wód opadowych czy panele fotowoltaiczne.

Projekt architektoniczny inwestycji powstał w renomowanej pracowni JEMS Architekci. Pierwsze prace budowlane rozpoczną się w IV kwartale tego roku.

Komentarze


  • mruj
    Gość
    2022-10-20 08:34:47
    Udający modernizm. Białe bloki nic szczególnego.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.