Wilanów Park - inwestycja mixed-use z ponad 2-hektarowym parkiem


2019.12.04
Autor: Urbanity.pl
Poznaliśmy wizję nowej inwestycji mixed-use Wilanów Park, która składała się będzie m.in. z ponad 2-hektarowego parku o charakterze miejskim. Budowa miałaby ruszyć w przeciągu najbliższych dwóch lat.

W dniu 3 grudnia br. w Urzędzie Dzielnicy Wilanów zaprezentowana została wizja nowej inwestycji, która zlokalizowana będzie u zbiegu ul. Uprawnej, al. Rzeczpospolitej i ul. Karuzela na warszawskim Wilanowie. Projekt, który realizowany będzie przez firmę Ceetrus Polska będzie kompleksem wielofunkcyjnym, który wpisać ma się w lokalne potrzeby i zapewnić mieszkańcom Wilanowa okolic zróżnicowaną przestrzeń.

Wilanów Park to oprócz ponad 2 hektarowego parku o charakterze miejskim, także otwarta przez cały rok oranżeria, przestrzenie usługowo-handlowe, kino, hotel, biura oraz przestrzenie coworkingowe. Kompleks ma być również miejscem na inicjatywy sąsiedzkie czy też dedykowane seniorom. Wilanów Park ma promować rozwiązania, które promują zrównoważoną mobilność, m. in. stację rowerów miejskich czy cargo-bike.

W ramach inwestycji Wilanów Park powstanie park o charakterze miejskim, który wraz z terenami zielonymi będzie stanowił ponad 40 proc. całego projektu.

Po uchwaleniu przez Miasto Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, Inwestor przeprowadzi Rozmowy Sąsiedzkie z mieszkańcami, oraz rozpisze konkurs na zagospodarowanie Parku przy oranżerii. Inwestor zakłada, że budowa Wilanów Park może rozpocząć się w przeciągu najbliższych dwóch lat i będzie trwała przez kolejne dwa lata. Całoroczna oranżeria pozwoli mieszkańcom na prowadzenie wielu aktywności, w tym m.in. ogród społeczny, sporty miejskie czy organizacja lokalnych eventów sąsiedzkich.

Teren planowanego kompleksu zajmuje przestrzeń ponad 7 ha. Część handlowa obejmie mniej niż 50 proc. zabudowy. Resztę powierzchni przewidziano dla gastronomii, rozrywki, przestrzeni biurowych i coworkingowych oraz hotelu.

Po uchwaleniu przez Miasto Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, inwestor przeprowadzi Rozmowy Sąsiedzkie z mieszkańcami, oraz rozpisze konkurs na zagospodarowanie Parku przy oranżerii.

Budowa Wilanów Park miałaby ruszyć w przeciągu najbliższych dwóch lat i potrwałaby kolejne dwa lata.

Komentarze


 • Michał
  Gość
  2019-12-04 18:05:31
  Szanowni Państwo, myślę, że należy w tym przypadku zwrócić szczególną uwagę na tereny rekreacyjne, których w MW brakuje.

  Obecny Zarząd Dzielnicy od lat betonuje okolice a nie zapewnił terenów zielonych, parków mieszkańcom.

  Nawet jeśli cześć z Was nie będzie zainteresowana zakupami w nowym centrum handlowym, zawsze będzie można wyjść z psem czy z dziećmi na spacer do parku, który zajmie 2ha i zapewne powstanie szybciej niż park na plaży Wilanów, z której zagospodarowaniem od lat nie umie poradzic sobie masz nieudolny Zarząd Dzielnicy.

 • Kamil
  Gość
  2019-12-05 17:04:07
  Galeria Handlowa na Wilanowie to rzeczy NIEZBĘDNA i bez dyskusji. Gospodarka Wilanowa jest jedną z najmniej wydajnych w Warszawie, bo na 40 000 zameldowanych osób (i zapewne jeszcze sporo niezameldowanych) przypada: kopalnia piasku, oczyszczalnia i małe sklepy. To za mało, aby uznać Wilanów za zamożny, lub nawet średni. O małym rynku pracy w obrębie nie mówiąc. Wilanów potrzebuje galerii, podobnie jak tramwaju. I o ile ten drugi jest już zatwierdzony, to na te pierwsze musimy jeszcze poczekać. Oby powstała Galeria Wilanów. Na Bielanach się dało, Na Białołęce się dało, na Włochach zrobili... Wilanów pozostał w tyle. Czas z tym skończyć. Kibicujmy deweloperowi!

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.