Widok ze 140 metrów wieżowca Generation Park. Inwestycja osiągnęła docelową wysokość

2020.05.06

Na budowie kompleksu Generation Park przy rondzie Daszyńskiego ważny moment. 140-metrowy wieżowiec osiągnął już swoją docelową wysokość.

Najwyższy z budynków kompleksu Generation Park będzie wyjątkowy. Posiadał będzie m.in. antysmogowy beton, ścianę w lobby pokrytą roślinnością, zielony taras na 35. piętrze czy ule na dachu. Biurowiec będzie również ubiegał się o wymagający certyfikat przyznawany powierzchniom biurowym – WELL Core&Shell.

Inwestycja przy rondzie Daszyńskiego, której inwestorem jest firma Skanska, wchodzi w kolejny etap realizacji. Generation Park Y, który będzie najbardziej zielonym wieżowcem w Warszawie, osiągnął swoją docelową wysokość 140 metrów. Prace konstrukcyjne już się zakończyły, a oddanie obiektu do użytku zaplanowano na I kwartał 2021 roku.

Generation Park to najwyższy projekt biurowy Skanska w regionie CEE. Kompleks powstaje przy Rondzie Daszyńskiego i składa się z trzech budynków. Swoimi symbolami – X,Y,Z – nawiązują one do następujących po sobie generacji. Najwyższy budynek kompleksu ma 37 kondygnacji naziemnych i 4 podziemne, gdzie zaplanowano parking samochodowy na 325 miejsc oraz 187 stanowisk na rowery.

WIDOK Z OSTATNIEGO PIĘTRA GENERATION PARK

Wyróżnikiem biurowca Generation Park będzie zdobiąca lobby żywa, zielona ściana o powierzchni 330 mkw. Z kolei na 35. piętrze, czyli na wysokości 127 metrów nad poziomem ulicy, znajdzie się zielony taras z widokiem na centrum Warszaw. Na dachu umieszczone zostaną ule dające schronienie miejskim pszczołom

Wraz z zakończeniem realizacji kompleksu oddana zostanie także nowa przestrzeń pomiędzy budynkami Generation Park, gdzie zaplanowano miejsce do odpoczynku czy wypicia kawy z zjedzenie posiłku.

Najemcy budynku Y będą mieli do dyspozycji sześć powierzchni typu „sky-office” – tzn. o podwójnej wysokości. Dają one możliwość stworzenia przestrzeni z wyjątkowym widokiem na Warszawę. W biurowcu zostaną także zamontowane windy „double deck”, co oznacza zastosowanie dwóch kabin dźwigowych w jednym szybie.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.