Warszawskie Varso Place bez barier

2020.11.27

Certyfikatem „Obiekt bez barier”, który przyznaje Fundacja Integracja, mogą pochwalić się dwa z trzech wieżowców warszawskiego kompleksu Varso Place.

Dwa z trzech wieżowców Varso Place, których inwestorem jest HB Reavis są już ukończone. Zlokalizowane u zbiegu ulicy Chmielnej i alei Jana Pawła II budynki otrzymały właśnie certyfikaty „Obiekt bez barier” przyznane przez Fundację Integracja. Varso 1 i Varso 2 to pierwsze budynki HB Reavis w Polsce certyfikowane przez Fundację.

Co wpłynęło na otrzymacie takiego certyfikatu? Jest to m.in. duża ilość zieleni oraz miejsc do siedzenia wokół budynków, przejście dla pieszych na progu zwalniającym, wymuszające na kierowcach zmniejszenie prędkości, a także rozwiązania ułatwiające orientację osób z niepełnosprawnością wzroku – prostoliniowy przebieg chodników, podział szerokich przestrzeni pieszych na węższe części ułatwiające orientację, przyjaźnie zaprojektowaną małą architekturę oraz czytelnie wyróżnioną lokalizację wejścia.

Varso Place składa się z trzech wieżowców, w których znajdują się biura, hotel i pasaż handlowo-usługowy. Na szczycie najwyższego budynku kompleksu - Varso Tower - znajdzie się ogólnodostępny taras z widokiem na panoramę miasta. 53-piętrowy wieżowiec, który zaprojektowany został przez architektów z pracowni Foster + Partners będzie wysoki na 230 metrów, a wliczając jeszcze iglicę to osiągnie aż 310 metrów i stanie się tym samym najwyższym budynkiem Unii Europejskiej.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.