Warszawiacy chcą wieżowców i ograniczenia samochodów w centrum

2017.09.12

Z najnowszego raportu Warszawskiego Forum Samorządowego "Zmieńmy Warszawę od środka" wynika, że warszawiacy chcą, aby w ich mieście powstawały budynki wysokościowe oraz ograniczenia w centrum dla ruchu samochodowego.

Zdecydowana większość mieszkańców Warszawy, bo prawie 72 proc. jest zdania, że rejony Śródmieścia wymagają modernizacji i nowych inwestycji. Głównie chodzi o rejon Dworca Centralnego, w tym otoczenie hotelu Marriott i renowacji Powiśla oraz Muranowa.

Za zmianą otoczenia Pałacu Kultury i Nauki opowiedziało się jedynie 16 proc. ankietowanych, a potrzebę rewitalizacji Traktu Królewskiego co dziesiąty badany.

Z raportu wynika także, że mieszkańcy podzielili się praktycznie po równo, jeśli chodzi o ograniczenia ruchu samochodowego w ścisłym centrum stolicy, na rzecz transportu publicznego i rowerowego. Zwolennikami takich zmian są głównie osoby w rupie wiekowej 70+, a najmniej w przedziale wiekowym 30-39.

Trochę ponad połowa warszawiaków, bo 54 proc. jest zwolennikiem budowy budynków wysokościowych i chce, aby powstawało ich więcej w centrum miasta. 41 proc. badanych jest przeciwna wieżowcom.

Jak czytamy w raporcie mieszkańcy Warszawy chcą znowu pracować w centrum, gdzie mają najlepszy dojazd z pozostałych dzielnic.

Źródło: Metro Warszawa

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.