Warszawa buduje mieszkania dla średnio zarabiających – bez kredytu, z dotacją
Na warszawskiej Pradze-Północ przy ul. Jagiellońskiej powstanie 207 mieszkań na wynajem z niskim czynszem dla osób o średnich dochodach. Inwestycja, realizowana przez TBS Warszawa Północ, obejmie również lokale wspomagane i placówkę opiekuńczo-wychowawczą, a całość zaprojektowano z myślą o wspólnocie i zrównoważonym rozwoju.
Na początku 2027 roku w rejonie ul. Jagiellońskiej w Warszawie zakończy się budowa nowego zespołu mieszkaniowego z 207 lokalami na wynajem. Projekt realizuje TBS Warszawa Północ Sp. z o.o. w ramach miejskiego programu budownictwa dostępnego dla osób o średnich dochodach. Czynsze w nowych lokalach mają być utrzymane na poziomie znacznie niższym niż rynkowy, dzięki zastosowaniu modelu finansowania bez udziału kredytów komercyjnych.
Oprócz standardowych mieszkań, inwestycja obejmie 14 lokali wspomaganych dla osób z niepełnosprawnościami oraz lokal przeznaczony na placówkę opiekuńczo-wychowawczą. Projekt przewiduje również szereg rozwiązań sprzyjających integracji lokalnej społeczności – od przestrzeni wspólnych z miejscami na rowery i małą architekturą po plac zabaw i strefy rekreacji.
Istotnym aspektem inwestycji jest wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Zastosowanie pomp ciepła i instalacji fotowoltaicznej ma z jednej strony ograniczyć ślad węglowy budynków, z drugiej – realnie obniżyć koszty eksploatacyjne ponoszone przez przyszłych najemców.
Finansowanie projektu pochodzi w dużej mierze z Funduszu Dopłat, zarządzanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Program bezzwrotnego wsparcia budownictwa mieszkaniowego umożliwia TBS realizację inwestycji bez konieczności zaciągania kredytów, co ma kluczowe znaczenie dla utrzymania niskiego czynszu.
Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma ZAB-BUD Sp. z o.o., która w ostatnich latach zrealizowała wiele projektów mieszkaniowych na terenie stolicy.
Na początku 2027 roku w rejonie ul. Jagiellońskiej w Warszawie zakończy się budowa nowego zespołu mieszkaniowego z 207 lokalami na wynajem. Projekt realizuje TBS Warszawa Północ Sp. z o.o. w ramach miejskiego programu budownictwa dostępnego dla osób o średnich dochodach. Czynsze w nowych lokalach mają być utrzymane na poziomie znacznie niższym niż rynkowy, dzięki zastosowaniu modelu finansowania bez udziału kredytów komercyjnych.
Istotnym aspektem inwestycji jest wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Zastosowanie pomp ciepła i instalacji fotowoltaicznej ma z jednej strony ograniczyć ślad węglowy budynków, z drugiej – realnie obniżyć koszty eksploatacyjne ponoszone przez przyszłych najemców.
Finansowanie projektu pochodzi w dużej mierze z Funduszu Dopłat, zarządzanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Program bezzwrotnego wsparcia budownictwa mieszkaniowego umożliwia TBS realizację inwestycji bez konieczności zaciągania kredytów, co ma kluczowe znaczenie dla utrzymania niskiego czynszu.
Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma ZAB-BUD Sp. z o.o., która w ostatnich latach zrealizowała wiele projektów mieszkaniowych na terenie stolicy.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-23 06:04:54
Nowoczesna scena, zaawansowana technologia i ogromna skala. Tak powstaje nowa siedziba TR Warszawa
-
2026-06-23 15:00:26
Ważna decyzja dla Księżego Młyna. Radni zdecydują o dużej inwestycji
-
2026-06-23 11:33:10
Echo Investment z finansowaniem inwestycji na blisko 3-hektarowym terenie w centrum Krakowa
-
2026-06-23 10:36:19
Nowa inwestycja PRS w Krakowie. Powstanie 345 nowych mieszkań
-
2026-06-23 09:25:08
W Warszawie zaczyna brakować biur. Firmy walczą o najlepsze adresy
-
2026-06-23 07:25:00
Rusza budowa nowego parku logistycznego na Podkarpaciu. Jeden z większych projektów w tej części Polski
-
2026-06-22 12:23:31
Nowy gmach Uniwersytetu Warszawskiego na Powiślu coraz bliżej. Inwestycja za ćwierć miliarda złotych
-
2026-06-22 12:08:14
Fundamenty pod terminal pasażerski powstaną za 146 mln zł. Podpisano umowę z wykonawcą
-
2026-06-22 11:20:15
Ruszyła budowa blisko 30-metrowego budynku w Nowym Centrum Łodzi
-
2026-06-22 10:43:54
Globalny lider chemiczny z Niemiec otworzy w Łodzi swoje Centrum Usług Wspólnych dla regionu EMEA