The Warsaw HUB pnie się w górę

2018.09.20
Autor: Urbanity.pl

Coraz bardziej widoczne są efekty prac budowlanych w pobliżu Ronda Daszyńskiego, gdzie powstaje kompleks The Warsaw HUB. Inwestorem jest firma Ghelamco Poland.

W południowo-zachodniej części ronda Daszyńskiego w Warszawie, trwa budowa trzech budynków The Warsaw Hub, które docelowo osiągną od 86 do 130 metrów wysokości. Powstaje także podziemny łącznik z drugą linią metra. W sierpniu rozpoczęły się prace związane z budową podziemnego łącznika pomiędzy wieżowcami Ghelamco a peronami II linii metra. Będzie on prowadził wprost na obszerny pasaż handlowy na poziomie -1, którego konstrukcja została już ukończona. Znajdą się tam m.in. restauracje, kawiarnie, drogeria, pralnia, supermarket i inne punkty handlowo-usługowe.

Zespół wieżowców usytuowany na warszawskiej Woli to najbardziej zaawansowany technologicznie i największy projekt w historii firmy Ghelamco. Docelowo inwestycja składała się będzie z trzech wysokościowców: 86-metrowego budynku hotelowego (A) oraz dwóch 130-metrowych wież biurowych (B i C). Całość połączona zostanie wspólnym pięciokondygnacyjnym podium, które stworzy pierzeję ulicy Towarowej na Woli.

Wieża hotelowa (A) osiągnęła już wysokość 17 kondygnacji, docelowo ma ich być 22. Równolegle trwają prace nad montażem jej elewacji. Zakończenie budowy konstrukcji jest planowane w październiku bieżącego roku. Jednocześnie do góry pną się wieże biurowe. Budynek B liczy już 9 pięter i rozpoczęto na nim montaż konsol, na których niebawem zawisną szklane panele elewacyjne. Ostatni budynek (C) jest na etapie budowy piątej kondygnacji. Cały kompleks ma zostać ukończony na przełomie 2019 i 2020 roku.

The Warsaw HUB zaoferuje łącznie 113 000 mkw. wielofunkcyjnej powierzchni, na którą składały się będą biura, a także m.in. centrum konferencyjne, powierzchnie usługowo-handlowe i centrum fitness sieci Zdrofit. W najniższych wieżach zaplanowano hotele sieci Holiday Inn Express oraz pierwszy w Polsce Crowne Plaza, które łącznie będą miały ponad 430 pokoi.

Warszawska inwestycja została wybrana na globalne centrum usług biznesowych przez jeden z największych działających na świecie banków – Standard Chartered.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.