Tańsza od oczekiwań Południowa Obwodnica Warszawy

2015.05.26

Znamy już wykonawców, którzy zrealizują trzy odcinki Południowej Obwodnicy Warszawy. Takiego wyboru dokonała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w przetargu, w którym łączna wartość zwycięskich ofert wyniosła ponad 2,5 miliarda złotych brutto.

Południowa Obwodnica Autostrady będzie drogą S2 od węzła Puławska do węzła Lubelska. Cała inwestycja została podzielona na trzy części - pierwszy odcinek A o długości 4,6 km, będzie przebiegał od węzła Puławska do węzła Przyczółkowa wraz z tunelem pod Ursynowem. Drugie zadanie to odcinek B, który będzie miał długość 6,4 km i ciągnął się będzie od węzła Przyczółkowa do węzła Wał Miedzeszyński z mostem przez Wisłę. Najdłuższy będzie odcinek C o długości 7,4 km od węzła Wał Miedzeszyński do węzła Lubelska z estakadą nad Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym.

W drugiej połowie stycznia bieżącego roku, GDDKiA otworzyła oferty. Włoska firma Astaldi złożyła najkorzystniejszą ofertę na wybudowanie odcinka A. Włosi wycenili swoje prace na 1,22 mld zł brutto, przy budżecie inwestora na poziomie 1,614 mld zł brutto.

Odcinek B zostanie wybudowany przez konsorcjum Gulermak Agar Sanayi Insaat ve Taahhut z Turcji oraz Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego, które zaproponowało kwotę 747,64 mln zł brutto. Budżet zamawiającego na ten odcinek obwodnicy został ustalony na 1,764 mld zł brutto.

Ostatni z odcinków zostanie zrealizowany przez spółkę Warbud za 561,66 mln zł brutto, przy budżecie zamawiającego wynoszącym 923,85 mln zł brutto.

Przetarg na wybudowanie Południowej Obwodnicy Warszawy został ogłoszony w połowie 2013 roku. W połowie sierpnia GDDKiA wysłała zakwalifikowanym podmiotom zaproszenia do złożenia ofert. Łącznie nadesłanych zostało 18 ofert na wszystkie trzy odcinki autostrady. Łącznie na POW został ustalony budżet w wysokości 4,3 mld zł brutto, jednak najkorzystniejsze oferty opiewały na łączną kwotę około 2,5 mld zł brutto.

Cała inwestycja zostanie wybudowana w trybie "projektuj i buduj".

Źródło: wnp.pl

Komentarze


  • rg
    Gość
    2015-06-03 01:07:12
    Tańsza od oczekiwań Południowa Obwodnica Warszawy - okaże się po zakończeniu budowy :)

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.