Szklane tafle na biurowcu Q22 w Warszawie


2015.05.09
Autor: Gazeta Wyborcza
Trwa montaż szklanej elewacji na budynku Q22, który powstaje u zbiegu al. Jana Pawła II i Grzybowskiej w Warszawie. Inwestorem jest kielecka firma Echo Investment. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia Kuryłowicz&Associates, a oddanie do użytku 159-metrowego (42 kondygnacje) wieżowca planowane jest na wiosnę przyszłego roku.

Q22 powstaje na działce, na której mieścił się hotel Mercure, wyburzony w grudniu 2012 roku. Biurowiec będzie miał około 55 tys. mkw. powierzchni biurowej o najwyższym standardzie klasy A. Firma Deloitte wynajęła już 11 tys. mkw. powierzchni.

Pierwsze prace budowlane rozpoczęły się w czerwcu 2013 roku. Wieżowiec powstaje w tempie jednej kondygnacji budowanej na tydzień, a już we wrześniu tego roku gotowa ma być najwyższa - 42 kondygnacja. Następnie jeszcze przez pół roku trwały będą prac wykończeniowe. Na dachu biurowiec zamontowana zostanie jeszcze 40-metrowa iglica.

Obecnie na budynku trwa montaż tafli szkła firmy Guardian. Trójszybowe panele z górnych poziomów wieżowca pozwolą bez przeszkód podziwiać panoramę miasta. Wszystkie powłoki nakładane są na szkło bazowe ExtraClear.

Za projekt biurowca odpowiada pracownia Kuryłowicz&Associates. Inwestorem jest firma Echo Investment.Inne wiadomości o Q22, Autorska Pracownia Architektury Kuryłowicz & Associates, Echo Investment

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.