Skyliner przy Rondzie Daszyńskiego przekracza granicę 100 metrów [ZDJĘCIA]

2019.09.23

Trwa budowa największej obecnie inwestycji Grupy Karimpol w Europie Środkowo-Wschodniej. W Warszawie u zbiegu ulic Towarowej i Prostej realizowany jest wieżowiec Skyliner, który osiągnął już wysokość 109 metrów.

Skyliner to wysokościowiec, który powstaje na działce u zbiegu ulic Towarowej i Prostej na warszawskiej Woli. Wieżowiec będzie jednym z najwyższych biurowców w stolicy i docelowo osiągnie wysokość 195 metrów.

Obecnie wieżowiec ma 109 metrów, a prace prowadzone są na 28 z 45 poziomów. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Warbud. Skyliner jest obecnie na półmetku prac, a przed wykonawcą jeszcze 90 metrów. Wtedy też rozpocznie się dość istotny etap, czyli charakterystycznie zakończona najwyższa część budynku ze skośnym dachem i przeszklonym pióropuszem.

Skyliner oferuje 43 800 mkw. powierzchni biurowej do wynajęcia na 30 kondygnacjach oraz 3 400 mkw. przestrzeni dedykowanej pod handel, usługi i gastronomię rozlokowaną na czterech pierwszych poziomach. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia APA Wojciechowski.

Przed wykonawcą kolejny ważny etap - konstrukcja dwukondygnacyjnego skybaru z wysokimi na 15 metrów ścianami. Obecnie roboty wykonywane są na ósmej kondygnacji powtarzalnej, górnej części biurowca, ponad podwójnym poziomem technicznym, który znajduje się mniej więcej w połowie wieżowca. Tuż za konstrukcją wspina się szklana fasada Skylinera. Z kolei wewnątrz biurowca trwają prace instalacyjne i wykończeniowe.

Hall wejściowy Skylinera będzie wysoki na 4 kondygnacje, przeszklony i otoczony kolumnadą wysokich na 16 metrów słupów. Silnym elementem architektonicznym lobby będą tzw. „schody hiszpańskie”, łączące wnętrze hallu z zewnętrznym pasażem publicznym. Inwestycja oferuje również 5-poziomowy parking samochodowy na 428 stanowisk. Dojazd do niego będzie możliwy z dwóch stron: od ulicy Prostej i Towarowej. W podziemnej części wieżowca zaplanowano również ponad 300 miejsc rowerowych oraz szatnie z przebieralniami dla rowerzystów.

Skyliner jest precertyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Excellent. Inwestycja zostanie oddana do użytku pod koniec 2020 roku.

Wieżowiec Grupy Karimpol powstaje tuż przy powstającym kompleksie The Warsaw HUB firmy Ghelamco. Inwestorzy pracują nad wspólną przestrzenią publiczną między obydwoma sąsiadującymi ze sobą budynkami. To będzie miejsce otwarte na miasto i jego mieszkańców.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Zasraniec
  Gość
  2019-10-11 07:44:15
  Od kierownika budowy Warsaw Unit wiem że oni też już przekroczyli setkę.Pozdrawiam,Panie Mariuszu.

 • Kos
  Gość
  2019-10-11 10:51:22
  Pozdrawiasz pana mariusza i podpisujesz sie zasraniec, niski poziom intelektualny

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.