Skanska kupuje biurowiec Ilmet i projekt 188-metrowego wieżowca


2016.12.02
Autor: Urbanity.pl
Skanska Property Poland zakupiła warszawski biurowiec Ilmet, który znajduje się przy Rondzie ONZ. Dodatkowo firma zakupiła projekt Warsaw One, który wykonał jeszcze poprzedni właściciel.

Podpisana została umowa, na mocy której Skanska Property Poland zyskuje prawo do użytkowania wieczystego działki przy Rondzie ONZ, na której znajduje się biurowiec Ilmet. Nowy właściciel nieruchomości zakupił również projekt Warsaw One, który wykonał poprzedni właściciel gruntu. W transakcji sprzedającemu doradzała firma Knight Frank.

Będziemy dokładnie analizować możliwości odpowiedniego zagospodarowania tego terenu. Jest ich kilka, nie wykluczamy na chwilę obecną żadnego z nich. Chcemy przede wszystkim, żeby tak reprezentacyjny punkt miasta zabudowany był odpowiednią architekturą i dobrze wpisał się w oczekiwania mieszkańców Warszawy


- mówi Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający Skanska Property Poland.

83-metrowy wieżowiec Ilmet powstał pod koniec lat 90' i oferuje blisko 20 000 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. W 2011 roku pojawiła się nawet koncepcja zagospodarowania działki, na której powstać miał 188-metrowy budynek wysokościowy projektu duńskiej pracowni architektonicznej Schmidt Hammer Lassen. Budynek miał zostać zburzony, jednak od miesięcy stoi pusty.

Skanska szacuje, że potencjał działki to około 60 000 mkw. Obecnie firma realizuje dwa największe w Polsce kompleksy biurowe - Generation Park przy Rondzie Daszyńskiego i Spark przy Towarowej w Warszawie.

Inne wiadomości o Ilmet, Warsaw One

Komentarze


 • PLBBOY
  Gość
  2016-12-02 14:50:53
  Nie!!!! Tylko nie Skanska!!! Oni zbudują jakiś kolejny badziew w swoim stylu i oszpeca nam kolejny kawałek Warszawy!

 • mm
  Gość
  2016-12-02 18:44:37
  jak Skanska tam coś wybuduje to obstawiam 80m prostopadłościan :D
 • DefoE
  DefoE
  Użytkownik
  2016-12-03 19:04:35
  Zapowiada sie ciekawie, nie powiem .

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.