Rusza inwestycja, która zmieni kolejny kwartał na Woli w Warszawie


2021.08.09
Autor: Urbanity.pl
Skanska rozpoczyna realizację swojej kolejnej inwestycji biurowej w Warszawie, która powstanie pomiędzy dwoma stacjami metra – Rondem ONZ i Rondem Daszyńskiego na Woli.

W centrum biznesowym Warszawy rozpoczyna się budowa nowej inwestycji biurowej firmy Skanska - Studio. Przy ulicy Prostej ruszyła już realizacja pierwszego etapu kompleksu.

Docelowo inwestycja Studio składała się będzie z dwóch nowoczesnych biurowców, które zaoferują łącznie około 43 000 metrów kwadratowych powierzchni GLA. W pierwszym etapie kompleksu zaplanowano budowę 14-kondygnacyjnej wieży o powierzchni najmu na poziomie 17 600 mkw. Biurowiec posiadał będzie także trzy podziemne poziomy. Oddanie do użytku zaplanowano na III kwartał 2023 roku.

W II etapie powstanie ponad 100-metrowy biurowiec o powierzchni GLA wynoszącej około 23 000 mkw. Inwestor nie podaje jeszcze dokładnego harmonogramu realizacji drugiej fazy projektu. W komunikacie z biura prasowego czytamy, że „rozpoczęcie budowy każdej naszej inwestycji analizujemy pod kątem biznesowym i zależy to od bardzo wielu czynników. W dużej mierze, od uwarunkowań na rynku biurowym. Obecnie rozpoczynamy budowę I fazy kompleksu Studio, która zapewni 17600 mkw. GLA powierzchni najmu, ma czternaście kondygnacji naziemnych i trzy podziemne.”

Przy ulicy Prostej na warszawskiej Woli przewidziano także 286 miejsc parkingowych dla aut oraz 285 miejsc dla rowerów. Dodatkowo powstanie również ogólnodostępna przestrzeń miejska z całoroczną roślinnością i mała architekturą. Plac zapewni połączenie pomiędzy ulicami Prostą i Łucką oraz Fabryką Norblina.

Za projekt architektoniczny kompleksu biurowego Studio odpowiada duńska pracownia Arrow Architects oraz polska Grupa 5 Architekci. Wyróżnikiem inwestycji ma być tzw. ludzka skala przyziemia, podkreślona elementami konstrukcji wyrzeźbionych w formie powtarzalnych liter X. Studio ubiegało się będzie o certyfikaty przyznawane powierzchniom biurowym: LEED Platinum, WELL, Obiekt bez barier oraz WELL Health-Safety Rating.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest Skanska.

Komentarze


 • adadaaa
  Gość
  2021-08-09 10:08:13
  tego sie nie spodziewalem

 • Tadeusz
  Gość
  2021-08-09 10:55:32
  Czy harmonogram budowy biurowca Studio uwzględnia cykliczne już zwolnienia grupowe pracowników Skanska S.A. ?

 • Radek
  Gość
  2021-08-09 17:06:07
  Trochę zmieni i to pozytywnie, ale fatalnego efektu Norblina nie zredukuje, raczej podkreśli.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.