Rusza budowa kolejnego etapu osiedla w Warszawie na terenie dzielnicy Praga Północ


2023.04.24
Autor: Monika Kiereś
Rozpoczęła się budowa kolejnego etapu osiedla Bulwary Praskie w Warszawie, w ramach którego powstanie zróżnicowana zabudowa, do maksymalnie 15 pięter. Generalnym wykonawcą inwestycji została Grupa Antczak.

Grupa Antczak prowadzi już wstępne roboty ziemne kolejnego etapu osiedla Bulwary Praskie, - flagowej inwestycji Mennicy Polska w Warszawie. Dotychczas przy ulicy Jagiellońskiej wybudowane zostały cztery budynki, a piąty zostanie oddany do użytku do końca pierwszej połowy br.

Generalnym wykonawcą siedmiu nowych budynków mieszkalnych z częścią usługową w parterze została ponownie Grupa Antczak, która przystąpiła już do realizacji zadania. Nowe obiekty osiedla Bulwary Praskie będą miały zróżnicowaną wysokość, do maksymalnie 15 pięter. Wielkość mieszkań została rozplanowana od 1 do 5 pokoi, a ich wysokość wyniesie od 272 do 330 cm.

Każdy budynek powinien mieć garaż na jednym poziomie oraz miejsca parkingowe dla rowerów. Aby urozmaicić wygląd osiedla, planuje się zastosowanie różnych elementów dekoracyjnych, takich jak podziały pionowe, uskoki oraz zróżnicowane głębokości loggii i balkonów. Dodatkowo, w celu uzyskania estetycznych fasad budynków, przewidziano obwodowe balkony na dużej części elewacji, które nadadzą im głębi. Lokalizacja budynków oraz ich części nadziemnych została zaplanowana w taki sposób, aby nie utrudniać swobodnego ruchu pieszych pomiędzy ulicą Jagiellońską a terenami zielonymi wzdłuż Wisły. Projekt zakłada także stworzenie dogodnych warunków dla rozwoju roślinności i minimalizację wpływu na ekosystem całego obszaru inwestycji. Zabudowa osiedla została zaprojektowana z myślą o naturalnym przepływie powietrza na całym terenie, co pozwoli na komfortowe korzystanie z niego przez mieszkańców.

Prace budowlane potrwają do końca grudnia 2024 roku.

Osiedle Bulwary Praskie zlokalizowane jest na terenie dzielnicy Praga Północ, na działce o powierzchni 27 hektarów w sąsiedztwie cennego przyrodniczo obszaru Natura 2000. Docelowo projekt dostarczy na stołeczny rynek około 4 000 mieszkań i 100 tys. m kw. powierzchni biurowo-użytkowych. Gotowe są już cztery budynki, w których powstało łącznie 179 mieszkań o łącznej powierzchni 12 300 mkw. Piąty budynek, w którym mieszczą się 142 mieszkania będzie gotowy do końca pierwszej połowy bieżącego roku.

Komentarze


 • Ulan
  Gość
  2023-04-25 07:15:39
  Przed dojściem do Wisły wije się rura ciepłownicza, która może częściowo ochroni teren Natura 2000.

 • Dawng
  Gość
  2023-04-25 11:04:58
  @Ulan, a przypadkiem całe to przedsięwzięcie przypadkiem nie stanie na byłym torze testowym FSO?

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.