Bulwary Praskie flagową inwestycją Mennicy Polskiej w Warszawie w sąsiedztwie obszaru Natura 2000


2022.05.24
Autor: Urbanity.pl
Trwa budowa pierwszego etapu osiedla Bulwary Praskie w Warszawie - wieloetapowej inwestycji, która oprócz mieszkań oferuje biura, lokale handlowe oraz przestrzeń rekreacyjną.

Obecnie na budowie osiedla Bulwary Praskie trwa realizacja pięciu budynków wielorodzinnych, w których powstanie 321mieszkań o zróżnicowanych metrażach i układach. Inwestorem jest Mennica Polska, a generalnym wykonawcą Grupa Antczak.

Bulwary Praskie to osiedle budynków wielorodzinnych przy ulicy Jagiellońskiej na 27-hektarowej działce. Pierwszy etap inwestycji składa się z sześciu obiektów na 463 mieszkania o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej 25 000 mkw. W 2020 roku oddano do użytku pierwszy z budynków, w którym mieszczą się 142 mieszkania. W pierwszej połowie 2021 roku ruszyła budowa czterech kolejnych budynków ze 179 mieszkaniami. Obecnie w tej części osiedla trwają już prace wykończeniowe, a klucze będą przekazywane nowym właścicielom pod koniec I kwartału 2023 roku.

Ostatni z budynków pierwszego etapu osiedla Bulwary Praskie stan surowy zamknięty osiągnie do końca tego roku.

Bulwary Praskie oprócz mieszkań zaoferują także przestrzeń biurową oraz handlowo-usługową. Docelowo warszawska inwestycja Mennicy Polskiej składała się będzie z około 4 000 mieszkań i 100 000 mkw. powierzchni biurowej do wynajęcia. Wewnątrz osiedla znajdą się 4 km dróg spacerowych, a także wolne od spalin tereny spacerowe i liczne miejsca rekreacji dla dzieci i dorosłych.

Komentarze


  • yyy
    Gość
    2022-05-24 23:44:13
    Przecież tam linia wysokiego napięcia leci przez tą działkę...

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.