Rusza budowa dwóch 95-metrowych wież Towarowa Towers. Inwestycja premium w pobliżu Ronda Daszyńskiego

2021.04.27

Asbud Group rozpoczął budowę nowej inwestycji premium przy ulicy Prostej w Warszawie pod nazwą Towarowa Towers.

Towarowa Towers w Warszawie docelowo składała się będzie z dwóch 95-metrowych wież, a także 3 niższych budynków apartamentowych o podwyższonym standardzie. Obecnie ruszyła budowa bliźniaczych wieżowców, których generalnym wykonawcą została firma Hochtief.

W dwóch, prawie 100-metrowych wieżach zaplanowano niecałe 600 apartamentów o powierzchniach od 25 do 140 metrów kwadratowych. Miejsca parkingowe zlokalizowane będą w 4-poziomowej hali garażowej. Większość apartamentów będzie mieć balkon lub loggie. Przyszli mieszkańcy inwestycji będą mogli liczyć na wiele udogodnień, w tym m.in. wspólna przestrzeń z tarasami wraz ze strefą wypoczynku, klubem fitness oraz salą lounge.

Dwie bliźniacze wieże kompleksu przy Prostej będą posiadały reprezentacyjne lobby z efektownym motywem graficznym. W części parterowej zaplanowano również lokale usługowe. Budynki Towarowa Towers wykonane zostaną z wysokiej jakości materiałów – połączenia aluminium i szkła. Część elewacji oświetli iluminacja, która nada bryle ciekawego rytmu nocą.

W sprzedaży firmy Asbud znajdują się mieszkania z wieży A, z czego prawie 40 proc. znalazło już swoich nabywców. Apartamenty sprzedawane z wykończeniem pod klucz - klienci mogą wybierać wśród 3 proponowanych standardów. Budowa dwóch wież potrwa około 37 miesięcy.

Docelowo Towarowa Towers w Warszawie składała się będzie także z trzech niższych budynków apartamentowych o podwyższonym standardzie, które powstaną w późniejszym etapie. Łącznie kompleks zaoferuje około 900 lokali.

Projekt architektoniczny przygotowało biuro architektoniczne FS&P Arcus.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • kaniał
  Gość
  2021-04-27 12:45:01
  git majonez

 • Maestro
  Użytkownik
  2021-04-28 08:46:18
  Hej, po co w Warszawie buduje się prawie 100 metrowe wiezowce które nie liczą się w żadnych statystykach międzynarodowych.100 metrów i wzwyż to jest klasa!

 • PISul vip
  Gość
  2021-04-28 21:40:39
  Śmiesznie nisko. Obecnie tylko Rzeszów wyznacza standardy budowania drapaczy chmur w Polsce

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.