Rada Warszawy zgodziła się na budowę osiedla przy Postępu na Służewcu. Pomógł "lex deweloper"


2023.02.10
Autor: Piotr Maślak/Wyborcza.pl
Firma Yareal dostała zgodę Rady Warszawy na budowę mieszkań przy ulicy Postępu 4 na Służewcu. Deweloper potrzebował decyzji radnych, ponieważ korzystał ze specustawy tzw. lex deweloper, a na wspomnianej działce plan zagospodarowania przestrzennego pozwala na realizację inwestycji biurowo-usługowej.

Przy ulicy Postępu 4 na warszawskim Służewcu firma deweloperska Yareal, która w stolicy obecnie realizuje m.in. kompleks biurowy Lixa czy osiedle Pozytywny Mokotów, planuje budowę około 200 mieszkań o zróżnicowanych metrażach i układach. Według planu zagospodarowania przestrzennego na działce mogą powstać jedynie biura lub usługi. Deweloper postanowił skorzystać więc z trybu "lex deweloper".

Specustawa daje możliwość realizacji inwestycji, która nie jest zgodna z planem zagospodarowania. Wymaga to jedynie uzyskanie zgody samorządu. 9 lutego br., Rada Warszawy większością głosów zgodziła się na realizację osiedla przy ulicy Postępu 4, jednak zostawiła sobie możliwość negocjowania z deweloperem dodatkowych inwestycji - pisze "Wyborcza". Yareal zobowiązał się do modernizacji pobliskiej szkoły podstawowej czy budowy parku linearnego.

Planowane osiedle na Służewcu będzie kompleksem budynków wielorodzinnych, którego zabudowa od strony ulicy Postępu będzie miała wysokość ośmiu pięter i schodziła będzie do trzech, czterech w głębi działki. Inwestycja zaprojektowana została przez pracownię WWAA.

Zgoda miejskich radnych nie oznacza jeszcze wydania pozwolenia na budowę - zaznacza "Wyborcza".

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.