Przy warszawskich biurowcach powstanie amfiteatr

2017.12.05

Przed biurowcem Adgar Bit, przy ulicy Konstruktorskiej 11 w Warszawie, powstanie nowe miejsce na kulturalno-rozrywkowej mapie stolicy. Firma Adgar Poland wybuduje amfiteatr według projektu studio Mode:lina.

Amfiteatr przy Kostruktorskiej 11 na Biznesowym Mokotowie, służyć ma zarówno pracownikom dzielnicy, jak i jej mieszkańcom. Program wydarzeń ma być przygotowywany we współpracy z władzami dzielnicy Mokotów, Stowarzyszeniem Lepszy Służewiec oraz wybranymi instytucjami kulturalnymi.

Firma Adgar Poland zdecydowała się na realizację amfiteatru ze względu na problemy, z jakimi boryka się obecnie największa biznesowa dzielnica w Polsce. Brak otwartych przestrzeni publicznych, które pozwoliłyby na spotkania w przyjemnym otoczeniu, skłoniło przedstawicieli firmy na taką inwestycję.

Koncepcję architektoniczną amfiteatru przygotowała pracownia Mode:lina. Nowy obiekt, wraz z przyległymi kawiarniami i restauracjami, będzie mógł pomieścić łącznie blisko 400 osób. Oficjalne otwarcie inwestycji zaplanowano na lato 2018 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.