Przebudowa Ronda Dmowskiego w Warszawie. Miejsce stanie się bardziej dostępne

2021.05.31

Przebudowa Ronda Dmowskiego to jeden z elementów Nowego Centrum Warszawy, zapowiedzianego przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Znamy firmę, która wykona pracę.

Zarząd Dróg Miejskich najprawdopodobniej podpisze umowę z Balzola Polska Sp. z o.o., która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu na przebudowę Ronda Dmowskiego w Warszawie. Firma wyceniła swoje prace na 11 mln 42 tys. zł brutto przy budżecie na poziomie 14 mln 306 tys. zł.

Nowe Rondo Dmowskiego ma być miejscem bardziej dostępnym dla pieszych. Przebudowane zostaną przystanki tramwajowe, przejazdy rowerowe, pojawią się nowe przejścia dla pieszych wokół ronda, a także zasadzonych zostanie kilka tysięcy roślin.

Osoby z niepełnosprawnościami, seniorzy, opiekunowie z maluchami w wózkach wygodnie i bezpiecznie przedostaną się na drugą stronę jezdni, a pasażerowie nie będą musieli schodzić do podziemi, by wydostać się z przystanku. Wokół ronda wyznaczone zostaną cztery przejścia dla pieszych z azylami między jezdniami. Wszystkie przejścia dla pieszych poprowadzą na przedłużone i poszerzone przystanki tramwajowe.

Podziemne przejście nie zostanie zlikwidowane, ponieważ mieszczą się w nim sklepy oraz punkty usługowe.

Wykonawcą prac zostanie najpewniej Balzola Polska, która prowadziła również prace przy przebudowie alei Jana Pawła II wraz z rondem Czterdziestolatka. Firma będzie miała sześć miesięcy na wykonanie zadania od momentu podpisania umowy.

Zmiany w rejonie Ronda Dmowskiego to jeden z elementów Nowego Centrum Warszawy, zapowiedzianego przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.