Pracownia AMP Atelier zaprojektowała dla Dolcanu II etap os. Aleja Krakowska

2010.08.13

Stołeczny deweloper Dolcan rozszerzył współpracę z uznanym biurem architektonicznym AMP Atelier. Wyłoniona w drodze konkursu pracownia odpowiadać będzie za projekt II etapu budowy osiedla Aleja Krakowska na pograniczu Włoch i Ochoty.

Projekt zakłada budowę 170 mieszkań na terenie o łącznej powierzchni 5000 m2. W budynku mają również powstać lokale użytkowe. Będzie to drugi, z czterech planowanych etapów flagowej inwestycji Dolcan, której budowa rozpoczęła się wiosną br. Zakończenie realizacji przewidywane jest na koniec 2012 roku.

Biuro AMP Atelier współpracowało już z deweloperem przy okazji realizacji budynku mieszkaniowego o zabudowie kwartałowej zlokalizowanego w Ursusie, oddanego do użytku w 2007 roku. Składające się z jedno i dwupoziomowych, luksusowych mieszkań osiedle spotkało się z dużym zainteresowaniem Klientów.

Podobnie jak w przypadku naszej poprzedniej realizacji dla firmy Dolcan, przygotowując projekt drugiego etapu Alei Krakowskiej kierowaliśmy się racjonalnym wykorzystaniem terenu i optymalnymi rozwiązaniami technicznymi, połączonymi z najwyższą jakością zastosowanych materiałów. Funkcjonalne przestrzenie mieszkalne oraz elegancka elewacja zostały zaaranżowane tak, aby zapewnić mieszkańcom komfortowe warunki zamieszkania. Prosta forma i szlachetny detal to kierunek w architekturze XXI wieku – mówi Sylwester Wójcik, prezes zarządu AMP Atelier.

AMP Atelier istnieje na rynku od ponad 15 lat. Firma realizowała liczne zlecenia z zakresu budownictwa mieszkaniowego i ogólnego, zarówno na polskim, jak i niemieckim rynku.

Źródło: dolcan.com.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.