Budynek Mińskiej 63 z fundamentem w technologii „białej wanny”

2020.03.05

Przy ulicy Mińskiej 63 na warszawskiej Pradze Południe trwa budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego, którego deweloperem jest spółka Syrena Invest.

Mińska 63 to budynek wielorodzinny na planie litery "F", który powstaje na działce o powierzchni 4 989 mkw., na stołecznej Pradze Południe. Inwestycja o zróżnicowanej wysokości od pięciu do ośmiu kondygnacji naziemnych, zaoferuje łącznie 156 mieszkań o metrażach od 27 do 102 mkw.

W parterze budynku zaplanowano dziewięć lokali użytkowych - pięć z przeznaczeniem na biura, a cztery na działalność handlowo-usługową. W części podziemnej projektu Mińska 63 znajdzie się 166 miejsc postojowych. Powierzchnia zabudowy inwestycji osiągnie 1 982 mkw.

Budynek przy ulicy Mińska 63 z fundamentem w technologii „białej wanny” ma konstrukcję słupowo-płytową, która jest najkorzystniejsza dla przyszłych mieszkańców, ponieważ pozwala na zmiany układów funkcjonalnych lokali w stosunku do projektu bazowego.

Z inżynierskiego punktu widzenia mamy tu budowę bardzo interesującą, ponieważ skomplikowaną w części podziemnej i w takiej konfiguracji technicznej rzadko spotykaną w branży mieszkaniowej. Zgodnie z wcześniejszymi, prawidłowymi, badaniami geologicznymi zetknęliśmy się z wysokim poziomem wód gruntowych. Cały teren działki był odwadniany, ponieważ woda była bezpośrednio pod płytą denną. Jest ona w części kotwiona palami. Płyta denna jest bardzo skomplikowaną konstrukcją ze względu na dwa główne czynniki – bardzo dużą ilość przegłębień oraz osadzenie w niej instalacji wentylacyjnej. Jest ona mniej typowa także dlatego, że nie występuje w niej klasyczny poziom -2. W przypadku Mińskiej 63 poziom ten – w sposób umowny – można by nazwać »poziomem -1,5«. Płyta zawiera m.in. 20 przegłębień o wysokości 1,55 m pod systemy parkowania Parklift 340, na których znajdzie się 40 samochodów. W budowie części garażowej było zatem dużo różnych utrudnień, niemniej cała budowa biegnie zgodnie z harmonogramem
powiedział: kierownik budowy z ramienia Totalbudu Daniel Lis

W budowie jest obecnie poziom +3, a stan surowy inwestycja ma osiągnąć już w czerwcu br. Oddanie budynku do użytku zaplanowano na maj 2021 roku. Generalnym wykonawcą jest firma Totalbud, a za projekt architektoniczny odpowiada pracownia AMP atelier.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.