Kameralny projekt na Mokotowie wkrótce w budowie. Deweloper wyłonił wykonawcę inwestycji


2023.03.06
Autor: Piotr Maślak
W kwietniu br., rozpocznie się budowa kameralnego budynku wielorodzinnego na Górnym Mokotowie. Deweloper wybrał już wykonawcę inwestycji, która oferuje lokale inwestycyjne o metrażach od 25 mkw. oraz standardowe mieszkania.

Racławicka 7 to najnowsza propozycja spółki Syrena Invest, która powstała w 2007 roku dzięki inicjatywie hiszpańskiego inwestora. Inwestycja powstanie na Górnym Mokotowie w Warszawie. Deweloper powierzył firmie Totalbud S.A. realizację projektu. Prace budowlane rozpoczną się w kwietniu i zakończą się wraz z uzyskaniem pozwolenie na użytkowanie w IV kwartale 2024 roku.

To nasza piąta inwestycja w stolicy. Cieszę się, że Syrena Invest może realizować ten wyjątkowy projekt. Zapewniam, że dołożymy wszelkich starań, aby nie zawieść przyszłych mieszkańców i inwestorów, a jednocześnie zadbać o dziedzictwo tego miejsca
powiedział: Adolfo Alústiza, CEO Syrena Invest

W ofercie lokale inwestycyjne o niewielkim metrażu


Planowany na ulicy Racławickiej 7 budynek wpisze się w charakter architektoniczny Starego Mokotowa, a jednocześnie uzupełni pierzeję ulicy. Będzie to pięciokondygnacyjna konstrukcja o całkowitej wysokości 19,5 m, z dwukondygnacyjnym garażem podziemnym, mieszczącym 43 miejsca postojowe. W ofercie dla klientów znajdzie się 20 komfortowych, jasnych mieszkań o różnych metrażach, od dwu do czteropokojowych, wyposażonych w balkon lub taras. Dla inwestorów zainteresowanych lokatą kapitału, dostępnych będzie 19 lokali inwestycyjnych o powierzchniach od 25 m2, z możliwością odliczenia 23% VAT.

Interesującą propozycją jest lokal usługowy na parterze, o powierzchni 342,78 m2 i wysokości 3,3 m, z witryną od ulicy Racławickiej. Ponadto, w budynku znajdzie się jeszcze jeden mniejszy lokal, który został już sprzedany. Przyszli mieszkańcy będą mogli korzystać z 27 komórek lokatorskich i 7 boksów rowerowych, co z pewnością zwiększy komfort ich codziennego życia.

Grafit, antracyt, biel i piaskowiec


Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia ES-PRO. Fasada będzie wykonana w odcieniach grafitu, antracytu, bieli i piaskowca, a jej częściowo szlachetne tynki i płyty elewacyjne dodadzą budynkowi eleganckiego charakteru. Na poziomie przyziemia zostaną dodane akcenty w kolorze starego złota. Obróbki blacharskie, przegrody balkonowe i szklane balustrady zostaną zwieńczone metalowymi elementami w kolorze antracytu.

Nadzór inwestorski będzie pełniła firma APP-Projekt. Deweloperem jest spółka Syrena Invest, która w stolicy wybudowała już trzy inne inwestycje - przy ul. Jaktorowskiej 8 na Woli, część projektu urbanistycznego Miasteczko Wilanów oraz projekt przy ul. Mińskiej 45 na Pradze-Południe. Obecnie w budowie znajduje się inwestycja zlokalizowana przy ulicy Klukowskiej 54. Data oddania do użytku zaplanowano została na II kwartał tego roku.

Komentarze


  • Baryła
    Gość
    2023-03-07 19:39:09
    Tak się zastanawiam, że w mieście, w którym i tak jest już dość gęsta zabudowa, w każdy zakamarek zaczyna się wciskać nowe budynki. Mało to atrakcyjne dla potencjalnych nowych mieszkańców i mieszkańców sąsiednich budynków, żeby sąsiedzi zaglądali sobie w okna. Natomiast podejrzewam, że kryje się za tym potrzeba "zagęszczania zabudowy" forsowana przez eko miejskich aktywistów, żeby zwiększyć zasadność komunikacji miejskiej, a tym samym zmniejszyć liczbę poruszających się po mieście samochodów. Tylko chciałbym zauważyć, że ludzie kupujący te apartamenty po kilka milionów złotych nie będą się wozić komunikacją miejską z resztą ubogiego plebsu, bo oni mają od tego wygodne samochody...

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.