Pożar nie przeszkodził w budowie wieżowca The Warsaw HUB

2019.06.11

Jedynie na weekend wstrzymana została budowa kompleksu The Warsaw HUB, na dachu którego wybuchł w nocy z piątku na sobotę pożar.

Już w poniedziałek na budowie The Warsaw HUB pojawili się pracownicy, którzy wznowili roboty budowlane na terenie inwestycji. Budowa wieżowca została wstrzymana jedynie na weekend w wyniku pożaru, jaki miał miejsce w nocy z piątku na sobotę.

Pożar wybuchł na Budynku C kompleksu i objął jedynie zewnętrzną osłonę przeciwwiatrową. Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego przeprowadził natychmiast kontrolę, która potwierdziła, że „konstrukcja budynku nie uległa uszkodzeniu”.

The Warsaw HUB, który powstaje na działce przy rondzie Daszyńskiego na Wolizaoferuje 113 000 mkw. powierzchni, na której dostępne będą biura, przestrzeń coworkingowa i konferencyjna, a także centrum współpracy korporacji i startupów The Heart Warsaw. W 86-metrowym budynek pojawi się hotel Holiday Inn Express oraz pierwszy w Polsce Crowne Plaza. W części biurowej The Warsaw HUB swoje siedziby będą miały m.in. Getin Noble Bank oraz Standard Chartered.

Zakończenie budowy warszawskiego kompleksu zaplanowano na I kwartał 2020 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

  • Porktuga
    Porktuga
    Użytkownik
    2019-06-12 17:36:38
    Budynek C? Czyli jak nazywają się poszczególne wieże Warsaw Hub?

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.