Pożar na budowie biurowca Q22. Sytuacja szybko została panowana


2016.02.29
Autor: Urbanity.pl
W piątek, 26 lutego br., doszło do zaproszenia ognia na budowie warszawskiego budynku biurowego Q22, którego inwestorem jest kielecka spółka Echo Investment. Jak informują przedstawiciele firmy, nikt nie doznał obrażeń, kilkunastu pracowników wykonawcy opuściło szpital po przeprowadzeniu badaniach lekarskich. Tego samego dnia popołudniu, prace na budowie zostały wznowione.

Biurowiec Q22 to nowoczesny obiekt, który powstaje przy skrzyżowaniu alei Jana Pawła II i ulicy Grzybowskiej w centrum Warszawy. 155-metrowy budynek biurowy zaoferuje ponad 50 tys. metrów kwadratowych powierzchni najmu.

Straż pożarna zjawiła się na miejscu po pięciu minutach. Ognia było niewiele, ale z racji tego, że zajął się styropian, doszło do dość intensywnego zadymienia. Wszystkie procedury zadziałały prawidłowo, wyprowadziliśmy pracowników poza teren obiektu. Kilkanaście osób, które przebywało w strefie największego zadymienia zostało przewiezionych na badania lekarskie , jednak nikt nie został hospitalizowany. Najważniejsze, że żadna z osób nie doznała obrażeń. Zniszczenia są również niewielkie, uszkodzone zostały tylko cztery panele okienne. Zgodnie z decyzją inspektora nadzoru budowlanego, prace zostały wznowione


- mówi Artur Rakoczy, dyrektor budowy Q22.

W biurowcu postanie ogromne, reprezentacyjne przeszklone lobby, a na czternastym piętrze znajdzie się m.in. centrum konferencyjne oraz klub fitness. Część restauracyjna zostanie zlokalizowana na 1. piętrze. Pod obiektem znajdzie się 5-kondygnacyjna hala garażowa na 348 stanowisk, miejsca postojowe dla rowerów, szatnie oraz prysznice.

Za projekt warszawskiego biurowca odpowiada biuro Kuryłowicz & Associates. Q22 otrzymał certyfikat ekologiczny BREEAM Interim Excellent.

Inne wiadomości o Q22, Autorska Pracownia Architektury Kuryłowicz & Associates, Echo Investment

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.