Powstaje ponad 100-metrowy wieżowiec na Woli. Fundamenty sięgną 32 m głębokości

2021.12.01

Przy ulicy Łuckiej 9 w Warszawie trwa budowa kompleksu biurowego Studio, którego część wzniesie się na wysokość ponad 100 metrów. Trwa realizacja I etapu inwestycji.

Trwa realizacja prac fundamentowych pod kompleksem biurowym Studio w Warszawie. Wykonawcą tej części inwestycji jest Soletanche Polska. Kompleks powstaje pomiędzy stacjami metra – Rondem ONZ i Rondem Daszyńskiego na Woli.

Studio w Warszawie to dwuetapowa inwestycja, z czego w pierwszej kolejności powstanie mniejszy budynek - Studio B. Obiekty będą realizowane i oddawane niezależnie, jednak faza fundamentowa wykonywana jest pod oboma budynkami na raz. Pod budynkiem Studio B znajdzie się trzykondygnacyjny parking, natomiast pod budynkiem Studio A - czterokondygnacyjny. Łącznie będzie mogło zaparkować 286 samochodów.

Firma Soletanche wykonała już prace przygotowawcze polegające na realizacji palisady VDW oraz ściany berlińskiej. Następnie została obniżona platforma robocza, z której realizowane są obecnie ściany szczelinowe. Powierzchnia ścian szczelinowych to 360 metrów bieżących. Głębokość ścian szczelinowych sięga do 32 m.
Inwestorem jest spółka biurowa Skanska

Ze względu na bliskie sąsiedztwo zabudowań i ich głębokie podziemie oraz gęstą sieć mediów poprowadzonych w tej okolicy metoda stropowa jest najlepszym rozwiązaniem. Dodatkowo przyspiesza prace żelbetowe, które mogą być częściowo realizowane wraz z postępującym wykopem – wyjaśnia Jakub Morzywołek, Project Manager Soletanche Polska.

Jeszcze w tym roku dobiegnie końca realizacja tej części inwestycji. W styczniu rozpocznie się faza realizacji fundamentowania, to jest montaż głowic słupów oraz wykop.

Studio B będzie 14-kondygnacyjnym budynkiem o powierzchni użytkowej wynoszącej 17 600 mkw. Oddanie do użytku tej części inwestycji przy ulicy Łuckiej 9 zaplanowano na III kwartał 2023 roku. W II etapie powstanie ponad 100-metrowy biurowiec o powierzchni GLA wynoszącej około 23 000 mkw. Inwestorem jest spółka biurowa Skanska.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • ZSUEDAT
  Użytkownik
  2021-12-01 20:30:14
  Za dużo szklanych tam , zimno się wizualnie robi. Po za tym klimat Polski to nie to samo co Holandia Włochy. Jak można przyjmować portfenetry do naszego klimatu ??? Rozumiem że projekty są bezczelnie zrzynane z zachodu a zamiast kaloryferów będą biznesmeni siedzieć z farelkami.

 • szczery
  Gość
  2021-12-02 08:10:11
  a w poznaniu pożałowali by wybudować chociaz 100 metrów w wawie tez pożałowali bo mogli minimum 150

 • ewela
  Gość
  2021-12-02 09:19:57
  do ZSUEDAT: co za bzdura XD ktoś chyba nie widział miast we Włoszech czy Holandii a tym bardziej różnych modeli grzejników np. kanałowych

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.