Ponad 130-metrowy wieżowiec w centrum Warszawy do komercjalizacji


2022.12.01
Autor: Piotr Maślak
Poznaliśmy firmę, która zajmie się wynajmem biur flagowej inwestycji spółki deweloperskiej Strabag Real Estate w Warszawie. Chodzi o kompleks Upper One z ponad 130-metrową wieżą o łącznej powierzchni 35 900 mkw., który na nowo zdefiniuje śródmiejski kwartał pomiędzy al. Jana Pawła II, ul. Grzybowską, Krochmalną i Ciepłą.

Upper One to najnowszy projekt spółki deweloperskiej STRABAG Real Estate w Warszawie. Flagowa inwestycja firmy stanie w miejscu nieczynnego biurowca Atrium International, a wynajmem biur zajmie się agencja Cushman & Wakefield.

Inwestycja w centrum stolicy składa się z 34-kondygnacyjnej wieży biurowej oraz 17-kondygnacyjnego hotelu. Łącznie Upper One zaoferuje 35 900 mkw. nowoczesnej przestrzeni do pracy oraz około 11 000 mkw. GLA pod pokoje hotelowe. Budowa kompleksu rozpocznie się od rozbiórki nieczynnego biurowca Atrium International. Prace rozpocząć się mają w I kwartale 2023 roku, a ich wykonawcą będzie spółka budowlana Strabag, która odpowiadać będzie także za budowę całego kompleksu. Upper One ma być gotowe w 2026 roku.

Wieżowiec wyróżniać ma się nowoczesną i zarazem elegancką, rzeźbioną światłem fasadą, zdynamizowaną ruchem pięciu przeszklonych wind. Dodatkowo w wieży biurowca przewidziano trzy windy wewnętrzne. Na najwyższych kondygnacjach przewidziano dla najemców tarasy zewnętrzne. Kompleks oferował będzie ponadto ponad 200 miejsc parkingowych, w tym punkty do ładowania samochodów elektrycznych. Na zewnątrz powstaną z kolei zielona strefa odpoczynku oraz amfiteatr.

Wyłącznym agentem odpowiedzialnym za wynajem części biurowej inwestycji została firma Cushman & Wakefield.

Komentarze


 • Woyt
  Gość
  2022-12-02 11:03:37
  Ludzie, wy to naprawde realnie myslicie. Przeciez pozwolenie na budowe dla takiej inwestycji to tak 5+ lat...a wy juz komercjalizujecie???

 • Re
  Gość
  2022-12-02 16:38:32
  Ten budynek ma już pozwolenie na budowę

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.