Południowa Obwodnica Warszawy: Podpisano kontraktu na kwotę 2,5 mld zł

2015.12.11

Podpisane zostały umowy z wykonawcami trzech odcinków Południowej Obwodnicy Warszawy o łącznej wartości ponad 2,5 mld zł brutto. Chodzi o drogę S2 od węzła Puławska do węzła Lubelska, która ma zostać oddana do użytku w sierpniu 2020 roku.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podzieliła Południową Obwodnicę Warszawy na trzy części - odcinek A o długości 4,6 km od węzła Puławska do węzła Przyczółkowa z tunelem pod Ursynowem, odcinek B dotyczy trasy od węzła Przyczółkowa do węzła Wał Miedzeszyński z mostem przez Wisłę o długości 6,4 km i ostatni odcinek C, który ciągnął się będzie od węzła Wał Miedzeszyński do węzła Lubelska z estakadą nad Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym o długości 7,4 km.

Łączny czas realizacji wszystkich trzech odcinków wynosi 41 miesięcy, nie wliczając w to okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca.

Wykonawcą odcinka A została spółka Astaldi z Włoch, która podpisała kontrakt o wartości 1,22 mld zł brutto. Odcinek B zostanie zrealizowany przez konsorcjum Gulermak Ag?r Sanayi Insaat ve Taahhut z Turcji i Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego, które wyceniło swoje prace na 757,64 mln zł brutto. Ostatni odcinek wybuduje firma Warbud za 561,66 mln zł brutto.

Nadzór inwestorski nad realizacją całej inwestycji będzie pełnić firma Egis Polska Inżynieria, które kontrakt opiewa na 53,4 mln zł brutto.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.