Podniebna galeria sztuki dzięki The Warsaw Hub

2019.02.14

Niezwykłą instalację autorstwa polskiego malarza abstrakcjonisty Łukasza Stokowskiego mogą podziwiać warszawiacy, który spojrzą na powstającą konstrukcję inwestycji The Warsaw HUB.

Na konstrukcji budowanego w centrum miasta budynku wysokościowego The Warsaw HUB zawisł wielkoformatowy obraz, którego autorem jest Łukasz Stokowski. Jest to pierwsza tego typu ekspozycja sztuki w Europie.

Obecnie niezwykła instalacja znajduje się na wysokości 65 metrów, jednak wraz z postępem budowy wieżowca osiągnie docelowo wysokość 130 m. Na wielkoformatowych planszach obiegających dookoła konstrukcję obiektu zawisło abstrakcyjne dzieło autorstwa uznanego artysty Łukasza Stokowskiego w ramach Podbniebnej Galerii Sztuki, której inicjatorem jest firma Ghelamco Poland.

Instalacja ma powierzchnię niecałych 1 800 mkw. i swoją skalą symbolizuje ciągle rozrastającą się, wibrującą tkankę miasta. Można w niej dostrzec światła, neony i kształty budynków.

The Warsaw HUB to flagowy projekt deweloperski Ghelamco Poland. Wieżowiec powstaje przy rondzie Daszyńskiego i składał się będzie z trzech obiektów: 86-metrowego budynku hotelowego oraz dwóch 130-metrowych wież biurowych, które połączy wspólne pięciokondygnacyjne podium wzdłuż ulicy Towarowej. Łączna powierzchnia inwestycji to 113 000 mkw.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • Alis
    Gość
    2019-03-13 18:23:30
    Cuuuuuuuudo!!!

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.