Pierwszy etap ogromnego kompleksu mixed-use na warszawskiej Pradze Południe

2021.06.08

Zakończył się pierwszy etap inwestycji w Warszawie, która swój docelowy kształt osiągnie za około 5 lat.

Na warszawskim Kamionku trwa budowa kompleksu mixed-use, największej inwestycji w historii firmy Yareal. Do użytku oddany został właśnie 9-piętrowy budynek mieszkalnych Soho 18 w zabudowie kaskadowej przy ulicy Żupniczej, do którego wkrótce wprowadzą się pierwsi mieszkańcy.

Soho 18 to pierwszy z kilkunastu budynków tworzących kompleks Soho by Yareal. Modernistyczna bryła opracowana przez renomowaną pracownię architektoniczną HRA powstała na wschodnim krańcu 200-metrowej zielonej osi parkowej, łącząc pofabryczny klimat dzielnicy z nowoczesnością. Wszystkie mieszkania w budynku zostały już sprzedane.

W parterze pierwszego etapu powstało również 10 lokali usługowych o metrażach od około 40 do ponad 90 mkw. Planowane funkcje to restauracja, piekarnia, delikatesy, sklepy typu convenience i usługi.

Soho by Yareal powstaje na ponad 5-hektarowej działce w kwartale ulic Mińskiej, Chodakowskiej, Żupniczej i Bliskiej na warszawskiej Pradze Południe. Docelowo kompleks zaoferuje około 900 mieszkań i apartamentów w 10 nowych budynkach. Niemal cała zabudowa powstanie wzdłuż zielonej osi parkowej, dzielącej kilkuhektarowy teren na dwie części.

Na północ od pasa ogólnodostępnej zieleni z miejscami do rekreacji i wypoczynku, znajdą się budynki mieszkalne z usługami i prywatnymi ogródkami. Południowa część kompleksu – oddzielona od mieszkalnej parkiem linearnym – będzie stanowiła tętniące wielkomiejskim życiem lokalne centrum, z ofertą rozrywkową i usługową, ale przede wszystkim gastronomiczną. Liczne restauracje, kawiarnie i bary będą funkcjonowały m.in. w zabytkowych zabudowaniach pofabrycznych, a także w dużej hali gastronomicznej, która powstanie od strony ul. Mińskiej, obok części z mieszkaniami na wynajem.

Deweloper posiada w ofercie mieszkania z kolejnego budynku - Soho 16 - wchodzącego w skład II etapu inwestycji.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.