Państwowy holding wyburzy 23 budynki w Wilanowie. W ich miejsce inwestycja na nawet 800 mieszkań


2024.03.18
Autor: Bartosz Motorek
Polski Holding Nieruchomości S.A., ma konkretne plany dotyczące osiedla na tzw. Wilanowie Wysokim, które w przeszłości nazywane było Zatoką Czerwonych Świń, ze względu na prominentnych polityków PZPR, którzy na nim mieszkali. Wokół realizacji inwestycji wybuchła burza, dlatego Grupa postanowiła wydać oświadczenie.

Oświadczenie Polskiego Holdingu Nieruchomości ma związek z wpisem p. Magdaleny Biejat, wicemarszałkini Senatu na platformie X, która napisała, że "państwowy holding postanowił wyburzyć część osiedla na Wilanowie i oddać grunty prywatnym deweloperom."

Polski Holding Nieruchomości S.A. oświadczył, że nigdy nie planował i nie zamierza oddać lub sprzedawać innym deweloperom należącej do niego nieruchomości w Warszawie, zlokalizowanej w rejonie al. Wilanowskiej i ul. Lenza/Kubickiego, ul. Królowej Marysieńki i Marconich, na tzw. Wilanowie Wysokim.

W zasobach państwowego holdingu znajduje się nieruchomość o powierzchni 4,3 ha, co do której Grupa PHN ma skonkretyzowane plany. Spółka zamierza wyburzyć stare zdegradowane budynki, a w ich miejsce zrealizować nową inwestycję. Projekt zakłada budowę w czterech etapach 16 budynków wielorodzinnych, w których mogłoby się pomieścić około 600-800 mieszkań w średnim standardzie.

Projektowanie nowej inwestycji realizowane jest na podstawie specustawy. W ramach osiedla powstać ma ogólnodostępne urządzone tereny wypoczynku oraz rekreacji lub sportu o powierzchni ok. 0,5 ha, usytuowane w środku projektowanego kompleksu, a także przedszkole dla 120 dzieci wraz z placem zabaw. Grupa PHN zaznacza, że terenów zielonych po zakończeniu realizacji inwestycji będzie więcej niż dotychczas.

Obecnie projekt osiedla jest na etapie uzgodnień i analiz, a termin rozpoczęcia prac przygotowawczych i budowlanych nie jest znany.

Osiedle na tzw. Wysokim Wilanowie, które wybudowane zostało w latach 80., nazywane było Zatoką Czerwonych Świń, ze względu na prominentnych polityków PZPR, którzy je zamieszkiwali.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.