Otwarto największą inwestycję UW, gmach Dobra 55


2022.05.20
Autor: urbanity.pl
19 maja miało miejsce otwarcie największej inwestycji programu wieloletniego UW i siedziby Wydziały Lingwistyki Stosowanej i Neofilologii. Budynek ma 28 tys. m² powierzchni, dysponuje 92 salami dydaktycznymi, nowoczesnym laboratorium, salą multimedialną na 150 osób oraz strefą relaksu.

Nowy budynek Uniwersytetu Warszawskiego zlokalizowany jest w kwadracie ulic Dobrej, Lipowej, Browarnej i Wiślanej. Nowy gmach został zbudowany głównie z myślą o studentach i pracownikach wydziału Lingwistyki Stosowanej i Neofilologii, Ośrodka Studiów Amerykańskich, ale będzie on również dostępny dla innych jednostek mieszczących się na uniwersytecie. Nowo wybudowany gmach jest połączony z wybudowanym w ramach pierwszego etapu obiektem, z który został otwarty i udostępniony studentom w 2012 roku.

Budynek przy Dobrej 55 ma 4 kondygnacje naziemnym i 2 podziemne. W gmachu znajdują się m.in.: 92 sale dydaktyczne, 70 pomieszczeń administracyjnych dla pracowników uczelni, 39 pomieszczeń o charakterze naukowo-badawczym, 7 sal konferencyjnych oraz przestronna sala multimedialna z funkcją składania trybun, która może pomieścić ponad 150 osób. Nowy gmach uniwersytecki dysponuje garażem podziemnym dla samochodów i rowerowanią dla 120 jednośladów.

Autorami projektu jest pracownia Kuryłowicz & Associates, za prace budowlane odpowiadała firma Hochtief S.A. Natomiast nadzór inwestorski należał do obowiązków spółki Arup Polska Sp. z o.o.

Wyróżniającym elementem budynku jest fakt, że na dachu znajduje się ogród, z którego można podziwiać panoramę Warszawy i Stare Miasto.


Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.