Nowy gmach Uniwersytetu Warszawskiego za niespełna 165 mln zł

2019.06.07

Hochtief Polska, jako generalny wykonawca wybuduje nowy budynek Uniwersytetu Warszawskiego, w którym znajdą się wydziały Neofilologii oraz Lingwistyki Stosowanej.

Ruszają prace budowlane na działce przy ulicy Dobrej 55 w Warszawie, gdzie powstanie II etap budynku naukowo-dydaktycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Obiekt, w którym znajdą się wydziały Neofilologii oraz Lingwistyki Stosowanej, został zaprojektowany przez pracownię Kuryłowicz & Associates.

Wydziały Neofilologii oraz Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego mieściły się będą w 4-kondygnacyjnym budynku o powierzchni całkowitej na poziomie niemal 28 700 mkw. Powierzchnia użytkowa wyniesie ponad 24 700 mkw., na której znajda się m.in. pokoje dydaktyczne, powierzchnie biblioteczne, socjalne i gastronomiczne. Na dachu wydziału zaprojektowano ogród oraz miejsca spacerowe i wypoczynkowe.

Nowy budynek będzie połączony ze zrealizowanym już obiektem z pierwszego etapu. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Hochtief Polska, który podpisał kontrakt o wartości prawie 165 mln zł. Nowy gmach Wydziałów Neofilologii oraz Lingwistyki Stosowanej UW zostanie wybudowany do końca 2021 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Wydziały Neofilologii oraz Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego, Hochtief Polska, Autorska Pracownia Architektury Kuryłowicz & Associates

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.