Ostatnie szlify wieżowca Skyliner w Warszawie. Zobacz wirtualny spacer po showroomie

2020.10.13

Dobiega końca realizacja imponującego wieżowca Skyliner, który powstaje przy Rondzie Daszyńskiego. Gotowy jest już showroom na wysokości 120 metrów.

Mieszczący się przy Rondzie Daszyńskiego na Woli wieżowiec Skyliner ma już gotową elewację, zarówno na podium, jak i na wieży biurowca. Wykonawca prowadzi już demontaż rusztowania z najwyższego punktu Skylinera, tzw. „pióropusza”. Dobiegają również prace sanitarne i instalacyjne, a na dachu wieżowca pojawiły się cztery wieże chłodnicze.

Warbud, jako generalny wykonawca inwestycji prowadzi obecnie odbiory prac wykończeniowych części biurowej. Zakończył prace w zespołach toalet oraz na holach windowych. Prowadzone są prace w holu głównym biurowca, gdzie układana jest posadzka, z kolei na zewnątrz wokół biurowca kładziony jest kamień – już niedługo stanie się on częścią wypełnionego zielenią terenu miejskiego.

Atrakcją i niewątpliwą perełką Skyliner'a będzie mieszczący się na dwóch poziomach na wysokości 165 metrów Skybar, który stanie się ogólnodostępnym miejscem przeznaczonym na relaks i eventy okolicznościowe.

Za projekt architektoniczny biurowca Skyliner odpowiada pracownia APA Wojciechowski. Warszawski wysokościowiec to około 45 000 mkw. powierzchni biurowej do wynajęcia. Każde piętro biurowca oferuje najemcom około 1 500 mkw. przestrzeni. Łącznie Skyliner to 30 poziomów biurowych oraz 4 pod działalność handlowo-usługową o łącznej powierzchni ponad 3 500 mkw. W tej części wieżowca znajda się m.in. sklepy, restauracje, kawiarnie czy fitness.

Skyliner, który zlokalizowany jest przy Rondzie Daszyńskiego to także pięciopoziomowy parking mieszczący 430 samochodów osobowych z wjazdem od ulicy Prostej, a w przyszłości także od ulicy Towarowej. Na poziomach podziemnych znajdzie się także ponad 300 miejsc rowerowych oraz szatnie z przebieralniami dla rowerzystów.

Inwestor przygotował już także 120-metrowy showroom na 23. piętrze wieżowca. Pokazowe biuro wyposażone zostało w zintegrowany system sterowania, dzięki któremu możemy kontrolować oświetlenie, temperaturę, jak również żaluzje okienne.

Wirtualny spacer po showroomie odbyć można TUTAJ.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • Adrian
    Gość
    2020-10-14 19:32:29
    Skylinera. Tak się pisze poprawnie. Skąd niby ten apostrof ("Skyliner'a")? Nie do końca rozumiem autor'a.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.